שתלים דנטליים

שתלים דנטליים - תמונה ראשית - ד״ר מאיר ממרייב

מהם שתלים דנטליים ומה תפקידם?                      

אדם שסובל ממחסור בשיניים הוא סובל לא רק מבעיה אסתטית. הוא גם לא יכול לאכול כמו שצריך, הוא עשוי לסבול מכאבים וכמובן שהוא יתקשה לחייך. הפתרון האולטימטיבי שאנחנו מכירים היום זוהי השתלת שיניים בעזרת שימוש של שתלים דנטליים.
השתלת שיניים זהו ניתוח אשר במהלכו מתקינים שורש שהוא דמוי שן עשוי זירקוניה או טיטניום. השתל הזה יכול להחזיק את השן התותבת שתורכב על גביה. לאחר סיום ההשתלה המראה של השיניים החדשות יהיה ממש כמו שיניים טבעיות לכל דבר.

באילו מצבים מומלץ להשתיל?

אדם שסובל מחסר בשיניים יכול לפתור את העניין בעזרת שיניים תותבות או כתרים אך אלו אף פעם לא יהיו קרובים למקור. שיניים תותבות נשלפות הן לא תמיד נוחות. הן דורשות תחזוקה, ניקיון והשריה בכוס. כתרים הנשענים על גשרים הם גם כן לא פתרון מושלם שמחזיק מעמד לאורך זמן. השתלים הדנטליים לעומת זאת הינם יעילים במיוחד ומדמים ממש את השן הטבעית. השיניים הללו מוכיחים עמידות ויעילות לאורך ימים ושנים בלי שיהיה כל צורך להחליף אותם במהלך הזמן.

ד"ר מאיר ממרייב

סוגי שתלים דנטליים

יש היום כמה וכמה חברות המייצרות שתלים דנטליים כאשר כל חברה מתיימרת לייעל ולשפר את הייצור שלה ואת המאפיינים של השתלים שלה. התחרות הזו כמובן מועילה לכולנו כאשר כל חברה עמלה לשפר עוד ועוד את המוצר שלה. כל שתל דנטלי המגיע אל מרפאות השיניים חייב לעמוד בתקן ולקבל תו תקן מטעם מכון התקנים במדינה שם היא משווקת את השתלים שלה.
בישראל יש חמישה סוגים עיקריים של שתלים דנטליים.

5 סוגים עיקריים של שתלים דנטליים דר מאיר ממרייב

  • אלפא ביו
  • A.B, Paragon
  • שתל דנטלי מסוג M.I.S
  • Zimmer
  • ARDS Implants

הסוגים השונים נבדלים אלו מאלו הן בעיצוב שלהם והן בצורה שלהם. בישראל מקובל לעבוד עם כמה חברות ומספר ספקים כאשר אלו עושים שימוש עם מגוון סוגים של שתלים.

איך לבחור את סוג השתל?

בישראל יש לנו כיום שלושה סוגים עיקריים.

איך לבחור את סוג השתל דר מאיר ממרייב

  1. שתל אמריקאי
  2. שתל אירופאי
  3. שתל ישראלי

לא נוכל לומר מהו השתל הכי נכון לכל אחד ובעניין הזה מומלץ פשוט להתייעץ עם רופא שיניים מוסמך המומחה בשתלים.
מרפאות השיניים הישראליים מעדיפים להשתמש בשתלים האמריקאים או הישראלים. כך הם מבטיחים לנו ולעצמם ראש שקט באשר לאיכות השתלים.
הבחירה לרוב היא על פי המלצת הרופא שלוקח בחשבון את הצרכים של המטופל לצד היכולת הכלכלית שלו.

שיטות שונות לביצוע שתלים בשיניים 

ישנן טכניקות שונות ושיטות רבות לביצוע שתלים בשיניים:

שם השיטה תיאור
השתלת אנדוסטיל זוהי השתלה בתוך עצל הלסת. ההשתלה נעשית באמצעות ברגים ישירות אל תוך העצם. הברגים הללו למעשה מהווים בסיס לשיניים המלאכותיות אותם ירכיבו על השתל.

שיטה זו מתאימה לגשרים וגם לשיניים תותבות.

השתלה סובפריאוסטלית זוהי השתלה על גבי עצם כאשר מדובר בשתל שהוא מתחת לחניכיים.

השיטה הזו עושה שימוש במסגרת מתכת שדוחפת את החניכיים וכך ישנו בסיס לכתר השן.

העמסה מידית זוהי שיטה המוכרת כיום בשם – השתלת שיניים ביום אחד. מדובר בשיטה מהירה במיוחד הכוללת פעולה של עקירה והשתלה בו זמנית של השן המלאכותית. האיחוי של העצם באופן הזה נעשה מהר יותר בהשוואה לשתל הנעשה בדרך הרגילה.
אול און פור שיטה בה הרופא מתקין ארבעה שתלים בלסת עליהם הוא מבריג תותבת זמנית מיד באותו טיפול. טיפול זה הוא אמנם כירורגי אך הוא מהיר והשיקום קצר מאוד.

השתלת שיניים דיגיטלית

כיום הכול נעשה בצורה יותר מדויקת הודות למכשור הממוחשב המתקדם הקיים גם בתחום הזה. כך ניתן להכין הדמיה ממוחשבת של השתל, להכין את השל לאור בדיקה דיגיטלית ממוחשבת ובכך לחסוך הרבה עבודה וליהנות מתוצאות מדויקות פי כמה וכמה.

איך מתבצע התקנת שתלים דנטליים שלב אחרי שלב?

איך מתבצע התקנת שתלים דנטליים שלב אחרי שלב דר מאיר ממרייב

שתלים דנטליים הם למעשה התחליף לשיניים החסרות. התהליך נעשה רק לאחר שמבצעים צילום פנורמי של הפה כולו ובוחנים את מצב הפה, הלסת וכמות העצם.
השלב הראשון בטיפול עצמו כולל הברגה של השתלים הדנטליים אל תוך עצם הלסת.

לאחר ההברגה תופרים את המקום ומכסים את השתל באמצעות רקמה של החניכיים.
לאחר שצומח עצם סביב השיניים והאזור מתאחה, מתקינים את הכתר העשוי חרסינה ונראה טבעי ממש כמו השן שהייתה.
טיפול זה אורך מספר חודשים. (יש רופאי שיניים שמבצעים הכול בניתוח אחד בודד)

איך להתכונן להשתלת שיניים?

החדרת השתלים כרוך בניתוח. כמו כל ניתוח, גם כאן עלולים להיות סיכונים שונים.
כדי להימנע מנזקים חשוב לפנות אל רופא מומחה שעושה שימוש בחומרים איכותיים בלבד. חשוב לדווח לרופא על מחלות רקע, תרופות קבועות וכל דבר שעשוי להשפיע על קבלת ההחלטות.

איך להתכונן להשתלת שיניים - דר מאיר ממרייב אינפוגרפיקה

האם השתלה דנטלית כואבת?

ההשתלה עצמה נעשית תחת הרדמה מקומית ללא שתהיה כל תחושת כאב. לאחר שחומרי ההרדמה מתפוגגים, כדאי ליטול משכך כאבים. הכאבים עשויים להימשך מספר ימים לאחר הניתוח כאשר עשויים להופיע דימומים או נפיחות. אלו יחלפו לרוב ללא טיפול.
בכל מקרה חריג חשוב לפנות אל הרופא המטפל.

תוכן עניינים
ד"ר מאיר ממרייב
ד"ר מאיר ממרייב

ד"ר מאיר ממרייב הינו בעל תואר דוקטור לרפואת שיניים (DMD) והינו גם המנהל הרפואי של חברת השתלים הדנטליים קורטקס Cortex.
לד"ר מאיר ממרייב יש למעלה מ-25 שנות ניסיון והוא מנהל את המרכז לרפואת שיניים אסתטית ושיקומית בקניו עזריאלי - אור יהודה.
מזה שנים, ד"ר מאיר ממרייב עוסק רבות בתחומי האסתטיקה הדנטלית, לרבות שיקום פה. יש לו ניסיון רב בביצוע של שיקומים מורכבים, והוא מוסמך לבצע טיפולי שיניים בהרדמה כללית.
בכדי להתעדכן בכל החידושים בעולם רפואת השיניים בכלל, והשתלות השיניים בפרט, ד”ר ממרייב מקפיד לעבור השתלמויות מקצועיות בחו”ל.

מידע מקצועי נוסף

בורג שתל נפל מה לעשות  תמונה ראשית

בורג שתל נפל: מה לעשות?

תכליתו ותפקידיו של בורג שתל לשיניים תכלית בורג שתל לשיניים הוא רכיב חיוני של שתלי שיניים, שמטרתם להחליף שיניים שנשרו או נעקרו.  ברגי השתלים משמשים

מידע נוסף »

השתלת שיניים ללא כאבים

ככל שרפואת השיניים ובמיוחד השתלות השיניים הולכים ומתקדמים, כך השתלת שיניים ללא כאבים הופכת לאפשרות מוחשית. טיפולי השתלות שיניים היו בעבר שם נרדף לאי נוחות

מידע נוסף »
השתלת שיניים ד״ר מאיר ממרייב - תמונה ראשית

השתלת שיניים

נראות השיניים וחלל הפה הם חלק בלתי נפרד מהעניין, אך למרבה הצער – לא כולם נולדו עם הגנטיקה של השיניים המושלמות, בעוד כי חלק מהאנשים

מידע נוסף »

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​