יישור שיניים שקוף

יישור שיניים שקוף - תמונה ראשית - ד״ר מאיר ממרייב

טיפולי אורתודנטיה הם ברוב המקרים טיפולים מאוד בולטים בעלי נוכחות שאי אפשר לפספס אותם. היום יש כבר שיטות עדינות הרבה יותר ואפילו כאלה שהן דיסקרטיות ממש. יכול ילד או נער או אפילו אדם מבוגר לעבור טיפול של יישור שיניים מבלי שמישהו ישים לב לכך. מדובר בטיפול של יישור שיניים שקוף.

מהו טיפול יישור שיניים שקוף? 

יישור שיניים שקוף זוהי שיטת טיפול חדשנית למדי אשר בה עושים שימוש בסדרה של פלטות שקופות אותם מחליפים על פי קצב ההתקדמות והתזוזה של השיניים. כך יוכל גם אדם שכביכול פספס את הרכבת ולא עשה את יישור השיניים בשנות הנערות המוקדמות, שאז זה מקובל ואפילו אופנתי, ליישר את שיניו מבלי שישימו לב לתהליך.

באנר אודות ד"ר מאיר ממרייב

למי מתאים טיפול יישור שיניים שקוף? 

למעשה כמעט כל מי שסובל מבעיות בסימטריה של השיניים, יכול ליהנות מטיפול אורתודנטי עם גשר בשיניים שקוף. לרוב מדובר בתהליך מהיר יחסית לכל יישור שיניים אחר כאשר תוך חודשים ספורים בלבד תהיה התזוזה הרצויה. זאת הודות לפלטות המותאמות באופן אישי לשיניו של המטופל. זאת בשונה מהאפשרויות האחרות שהן מציעות טיפול שבלוני שהוא לא ספציפי למבנה השיניים המדויק שלהם.

אולי יעניין אותך: למינייט – הטיפול שישפר לכם את החיוך | הלבנת שיניים.

שלבי הטיפול ביישור שיניים שקוף

 • התייעצות: השלב הראשון הוא התייעצות עם אורתודונט מומחה, כדי לדון בצרכים ובמטרות של הטיפול האורתודונטי. האורתודונט יעריך את השיניים ואת הנשיכה כדי לקבוע אם המטופל מועמד טוב לטיפול באמצעות גשר שקוף לשיניים, וימליץ על תוכנית הטיפול הטובה ביותר לצרכיו.
 • בדיקה ואבחון: האורתודונט יבצע בדיקה יסודית שתכלול לפי הצורך גם צילומי רנטגן, צילומים פנורמיים של השיניים, הדמיות וכד'. זה יעזור לו לאבחן באופן מדויק יותר מה סוג הבעיות, כמו שיניים עקומות, צפיפות יתר, בעיות נשיכה, ועוד, ולהחליט יחד עם המטופל האם אכן יש צורך בגשר בשיניים שקוף, פנימי או קלאסי.
 • תכנית טיפול: בהתבסס על הבדיקה והאבחון תתקבל החלטה משותפת עם המטופל: האם הוא מעדיף יישור שיניים שקוף, או שיטת יישור אחרת. האורתודונט יפתח תכנית טיפול בהתאם, המתארת ​​את המכשירים או הפלטה הספציפית של יישור שיניים שיזדקק להם, את משך הטיפול ואת התוצאה הצפויה.
 • אם הוחלט על יישור שיניים שקוף בשיטת הקשתיות השקופות, הרופא יערוך סריקה תלת מימדית של חלל הפה ויעביר את התוצאות למעבדה, שם יתכננו את הטיפול וייצרות את סדרת הקשתיות השקופות.. אם הוחלט על שיטת הגשר הפנימי (גשר לינגואלי), הרופא יבצע מדידות מדויקות של הלסת, שלפיהן ייצרו מודל שיניים ממוחשב לשם תכנון והתאמת הסמכים.
 • הכנת עיגון: לפני שניתן להציב את המכשיר האורתודונטי, האורתודונט יכין את השטח על ידי הכנת האזור שישמש לעיגון, עם הנחת סוגרים או רצועות על שיניים מסוימות שישמשו כעוגנים למכשיר, לפי שיטת היישור שנבחרה. עוגנים אלו יעזרו לייצב את הגשר והסמכים, ולהפעיל את הכוח הדרוש להזזת השיניים.
 • מיקום מכשיר יישור שיניים: לאחר הצבת העיגון במקומו, האורתודונט יתקין את הקשתיות השקופות או הסמכים בהתאם לתכנית הטיפול.
 • סקירה והתאמה תקופתית: במהלך הטיפול המטופל יצטרך לבקר באופן קבוע אצל האורתודונט לצורך התאמות והערכות. האורתודונט יתאים את מכשיר היישור מחדש לפי הצורך, כדי לוודא שהשיניים זזות כמתוכנן.
 • הערכת תוצאות: לאחר הגעת השיניים למצב הרצוי, האורתודונט יעריך את התוצאות מול תוכנית הטיפול הראשונית והציפיות.
 • הסרת מכשיר יישור שיניים: לאחר יישור השיניים מסירים את מכשיר יישור השיניים, וניתן למקם  קיבוע לשם ייצוב השיניים במקומן החדש לטווח הארוך.

מה משך הטיפול?

משך הטיפול ליישור שיניים שקוף הוא לגמרי אינדיבידואלי. הוא תלוי בגורמים רבים, ויכול להשתנות בהתאם לחומרת המקרה ולתוכנית הטיפול הספציפית. באופן כללי, טיפול ליישור שיניים לשוני יכול להימשך בין 8 חודשים לשנתיים.

יתרונות וחסרונות גשר שקוף לשיניים 

יתרונותחסרונות
תהליך מהיר יחסית (מספר חודשים בודדים)שיתוף פעולה מלא מצד המטופל - הרכבת הפלטה למשך 20 שעות ביממה לפחות
דיסקרטי ולא ניתן להבחין בכךיקר יותר מטיפול יישור שיניים סטנדרטי

אז אחרי שהבנתם עד כמה מוצלחת השיטה של גשר שקוף לשיניים, הגיע הזמן להצביע גם על החסרונות של השיטה הזו.

 • נדרש שיתוף פעולה מלא מצד המטופל – בעוד שאת ההתקנים האחרים ליישור שיניים לא יוכל המטופל להסיר וממילא הם יפעלו סביב היממה, הרי שאת הפלטות השקופות יכול המטופל לשלוף בכל עת. הצלחת הטיפול תלויה בהרכבת הפלטות משך 20 -22 שעות ביממה. (מלבד בשעות הארוחות)
 • מחיר יקר – הטיפול הינו יקר מאוד ביחס לאחרים זאת בשל עלויות המעבדה שמתווספות לעלויות הרגילות. גם מבחינת השתתפות מטעם קופות החולים השונות, סוג הטיפול הזה אינו נכלל בסל.

עד כמה הקשתיות בלתי נראות?

החומר ממנו מכינים את הקשתיות הוא פולימר שקוף ולכן הוא כמעט בלתי נראה לחלוטין.

יישור שיניים שקוף - תמונה להמחשה

האם טיפול יישור שיניים שקוף כואב?

כמו בכל יישור שיניים, בתחילה ישנם כאבים אך תוך יום יומיים מסתגלים אליהם והפלטה אינה מפריעה יותר.

בכל שלב בטיפול בו מחליפים את הפלטה בחדשה, יופיעו שוב כאבים עד להסתגלות. (בדומה ליישור שיניים רגיל כאשר לאחר כל ביקור אצל הרופא מופיעים כאבי חניכים או כאבים כללים)

האם יש הגבלות על אכילה ושתייה?

כן, ביישור שיניים לינגואלי או פנימי יש כמה הגבלות על אכילה ושתייה. הפלטות ממוקמות על המשטחים הפנימיים של השיניים, ולכן הן רגישות יותר לנזקים ממזונות קשים או דביקים.

כדי להימנע מפגיעה בסמכים, וכתוצאה מכך להאריך את משך הטיפול, מומלץ להימנע מאכילת מאכלים קשים, פריכים או דביקים כמו אגוזים, פופקורן, סוכריות קשות, קרמל ומסטיקים. במקום זאת,מומלץ לבחור במזונות רכים, שהם יותר קלים ללעיסה ולא פוגעים בפלטה או בסמכים, כמו ירקות מבושלים, פירות רכים, פסטה וביצים.

כמו כן, חיוני להקפיד על היגיינת פה ולהימנע ממשקאות ממותקים או חומציים כגון מיצי פירות, משקאות אנרגיה, ומשקאות מוגזים שעלולים לפגוע גם בסמכים אך גם בשיניים. 

יישור שיניים שקוף למבוגרים

רבים הם האנשים המבוגרים שלא חשים בנוח וסובלים מביטחון עצמי ירוד בשל מראה השיניים שלהם והחיוך שחושף את השיניים העקומות. אז נכון שהגיל הפופולארי לביצוע יישור שיניים הוא בגיל העשרה. אז זו ממש אופנה ואפילו נראה כמו תכשיט לשיניים. אך ברגע שחלף הגיל, אף אחד לא רוצה להרכיב סמכים בולטים כאלה על השיניים.

נערים בני 18 ומעלה כבר יחושו שהם פספסו את הרכבת בעניין הזה אפם הם אל עשו את יישור השיניים עד אז. עבורם בדיוק ישנו המענה של יישור שיניים שקוף.

גם אנשים מבוגרים יותר בגילאי עשרים ושלושים עושים היום שימוש בשיטה הזו כאשר אף אחד אינו מודע לתהליך האורתודנטי שהם עוברים עד שביום בהיר מבחינים כי השיניים שלהם 'התיישרו' והחיוך שלהם הפך להיות הרבה יותר עסיסי.

מהו יישור שיניים פנימי?

יישור שיניים פנימי, או לינגואלי, הוא טיפול יישור שיניים שבו הסמכים מונחים על המשטחים הפנימיים של השיניים, מול הלשון. זאת, בניגוד לטיפול יישור שיניים מסורתי בו מניחים את הפלטה על המשטחים החיצוניים של השיניים הפונות אל השפתיים.

יישור שיניים פנימי הוא בחירה פופולרית עבור אנשים שרוצים ליישר שיניים אך מעדיפים אפשרות דיסקרטית יותר בהשוואה לפלטה מסורתית. בפלטות פנימיות, החוטים והסוגרים מותאמים אישית לשיניו של המטופל, וממוקמים על המשטחים הפנימיים של השיניים, מה שהופך אותם כמעט בלתי נראים מבחוץ.

יישור שיניים פנימי הוא תחום מיוחד ודורש הכשרה נוספת עבור אורתודונטים כדי להתמקצע בטכניקה זו. יישור שיניים פנימי הוא אופציה מצוינת עבור אנשים המעוניינים ביתרונות של טיפול יישור שיניים אך רוצים אפשרות לא בולטת, בעיקר מטופלים מבוגרים. 

לקוחה לאחר יישור שיינים

יישור שיניים שקוף לפני ואחרי – איך ארגיש?

כל מי שחווה טיפול שיניים שקוף מעיד על תחושה מעולה, ביטחון עצמי גבוה פי כמה וכמובן נהנה מחיוך הרבה יותר מושלם. 

נשמח לטפל בכם – מרפאת ד"ר מאיר ממרייב.

תוכן עניינים
ד"ר מאיר ממרייב
ד"ר מאיר ממרייב

ד"ר מאיר ממרייב הינו בעל תואר דוקטור לרפואת שיניים (DMD) והינו גם המנהל הרפואי של חברת השתלים הדנטליים קורטקס Cortex.
לד"ר מאיר ממרייב יש למעלה מ-25 שנות ניסיון והוא מנהל את המרכז לרפואת שיניים אסתטית ושיקומית בקניו עזריאלי - אור יהודה.
מזה שנים, ד"ר מאיר ממרייב עוסק רבות בתחומי האסתטיקה הדנטלית, לרבות שיקום פה. יש לו ניסיון רב בביצוע של שיקומים מורכבים, והוא מוסמך לבצע טיפולי שיניים בהרדמה כללית.
בכדי להתעדכן בכל החידושים בעולם רפואת השיניים בכלל, והשתלות השיניים בפרט, ד”ר ממרייב מקפיד לעבור השתלמויות מקצועיות בחו”ל.

מידע מקצועי נוסף

טיפול בדלקת חניכיים - תמונה ראשית - ד״ר מאיר טיפול בדלקת חניכיים

טיפול בדלקת חניכיים

דלקת חניכיים עלולה להשפיע באופן משמעותי על חיי היומיום שלנו, בכך שגורמת לנו לאי נוחות וכאב. אי הנוחות מתגברת במיוחד בצחצוח השיניים, בזמן אכילת מאכלים

מידע נוסף »
טיפול בנסיגת חניכיים - תמונה ראשית - ד״ר מאיר טיפול בדלקת חניכיים

טיפול בנסיגת חניכיים

נסיגת חניכיים מתרחשת כאשר רקמת החניכיים התומכת בשיניים נסוגה בהדרגה או עוברת שחיקה. ללא טיפול בנסיגת חניכיים בזמן, שורשי השיניים עשויים להיחשף. חשיפת השורשים מלווה

מידע נוסף »

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​