יישור שיניים שקוף

יישור שיניים שקוף - תמונה ראשית - ד״ר מאיר ממרייב

טיפולי אורתודנטיה הם ברוב המקרים טיפולים מאוד בולטים בעלי נוכחות שאי אפשר לפספס אותם. היום יש כבר שיטות עדינות הרבה יותר ואפילו כאלה שהן דיסקרטיות ממש. יכול ילד או נער או אפילו אדם מבוגר לעבור טיפול של יישור שיניים מבלי שמישהו ישים לב לכך. מדובר בטיפול של יישור שיניים שקוף.

מהו טיפול יישור שיניים שקוף? 

יישור שיניים שקוף זוהי שיטת טיפול חדשנית למדי אשר בה עושים שימוש בסדרה של פלטות שקופות אותם מחליפים על פי קצב ההתקדמות והתזוזה של השיניים. כך יוכל גם אדם שכביכול פספס את הרכבת ולא עשה את יישור השיניים בשנות הנערות המוקדמות, שאז זה מקובל ואפילו אופנתי, ליישר את שיניו מבלי שישימו לב לתהליך.

באנר אודות ד"ר מאיר ממרייב

פלטות שקופות – הדור הבא של יישור השיניים 

הפלטות השקופות הם למעשה הדור החדש של יישור השיניים. מדובר בסדרה של פלטות אותם מייצרים במעבדה מיוחדת וזאת על פי תוכנית ברורה של האורתודנט בהיצמד כמובן למצב המדויק של השיניים.

את הפלטה מייצרים בהתאמה מלאה למבנה השיניים של המטופל, בשונה מהפלטות או הסמכים בשיטות האחרות שמוצמדות לשיניים שלא נבנות דווקא על פי מבנה השיניים של המטופל.

את הפלטות מחליפים על פי קצב הטיפול כאשר המטרה היא להגיע לפלטה האחרונה שהיא תשמר את המצב שייווצר בסופו של דבר, כלומר של שיניים ישרות!

למעשה מדובר בשיטה מהירה מאוד יחסית לכל שיטה אחרת כאשר ברוב המקרים מדובר יהיה בתהליך שלא יארך יותר מחודשים ספורים בלבד כאשר בסיומם מראה השיניים ישתנה לחלוטין.

למי מתאים טיפול יישור שיניים שקוף? 

למעשה כמעט כל מי שסובל מבעיות בסימטריה של השיניים, יכול ליהנות מטיפול אורתודנטי עם גשר בשיניים שקוף. לרוב מדובר בתהליך מהיר יחסית לכל יישור שיניים אחר כאשר תוך חודשים ספורים בלבד תהיה התזוזה הרצויה. זאת הודות לפלטות המותאמות באופן אישי לשיניו של המטופל. זאת בשונה מהאפשרויות האחרות שהן מציעות טיפול שבלוני שהוא לא ספציפי למבנה השיניים המדויק שלהם.

יישור שיניים שקוף - תמונה להמחשה

אולי יעניין אותך: למינייט – הטיפול שישפר לכם את החיוך | הלבנת שיניים.

שלבי הטיפול ביישור שיניים שקוף

שלבי הטיפולהסבר
התייעצותהשלב הראשון הוא התייעצות עם אורתודונט מומחה, כדי לדון בצרכים ובמטרות של הטיפול האורתודונטי. האורתודונט יעריך את השיניים ואת הנשיכה כדי לקבוע אם המטופל מועמד טוב לטיפול באמצעות גשר שקוף לשיניים, וימליץ על תוכנית הטיפול הטובה ביותר לצרכיו.
בדיקה ואבחוןהאורתודונט יבצע בדיקה יסודית שתכלול לפי הצורך גם צילומי רנטגן, צילומים פנורמיים של השיניים, הדמיות וכד'. זה יעזור לו לאבחן באופן מדויק יותר מה סוג הבעיות, כמו שיניים עקומות, צפיפות יתר, בעיות נשיכה, ועוד, ולהחליט יחד עם המטופל האם אכן יש צורך בגשר בשיניים שקוף, פנימי או קלאסי.
תכנית טיפולבהתבסס על הבדיקה והאבחון תתקבל החלטה משותפת עם המטופל: האם הוא מעדיף יישור שיניים שקוף, או שיטת יישור אחרת. האורתודונט יפתח תכנית טיפול בהתאם, המתארת ​​את המכשירים או הפלטה הספציפית של יישור שיניים שיזדקק להם, את משך הטיפול ואת התוצאה הצפויה.
סריקה תלת מימדית של חלל הפהאם הוחלט על יישור שיניים שקוף בשיטת הקשתיות השקופות, הרופא יערוך סריקה תלת מימדית של חלל הפה ויעביר את התוצאות למעבדה, שם יתכננו את הטיפול וייצרות את סדרת הקשתיות השקופות.. אם הוחלט על שיטת הגשר הפנימי (גשר לינגואלי), הרופא יבצע מדידות מדויקות של הלסת, שלפיהן ייצרו מודל שיניים ממוחשב לשם תכנון והתאמת הסמכים.
הכנת עיגוןלפני שניתן להציב את המכשיר האורתודונטי, האורתודונט יכין את השטח על ידי הכנת האזור שישמש לעיגון, עם הנחת סוגרים או רצועות על שיניים מסוימות שישמשו כעוגנים למכשיר, לפי שיטת היישור שנבחרה. עוגנים אלו יעזרו לייצב את הגשר והסמכים, ולהפעיל את הכוח הדרוש להזזת השיניים.
מיקום מכשיר יישור שינייםלאחר הצבת העיגון במקומו, האורתודונט יתקין את הקשתיות השקופות או הסמכים בהתאם לתכנית הטיפול.
סקירה והתאמה תקופתיתבמהלך הטיפול המטופל יצטרך לבקר באופן קבוע אצל האורתודונט לצורך התאמות והערכות. האורתודונט יתאים את מכשיר היישור מחדש לפי הצורך, כדי לוודא שהשיניים זזות כמתוכנן.
הערכת תוצאותלאחר הגעת השיניים למצב הרצוי, האורתודונט יעריך את התוצאות מול תוכנית הטיפול הראשונית והציפיות.
הסרת מכשיר יישור שינייםלאחר יישור השיניים מסירים את מכשיר יישור השיניים, וניתן למקם קיבוע לשם ייצוב השיניים במקומן החדש לטווח הארוך.

באילו מצבים  מומלץ על פלטות שקופות לשיניים

אז הבנתם למה זה טוב וגם הבנתם במה זה כרוך ומהם החסרונות של הטיפול. עם זאת, במקרים אשר בהם אתם אכן רוצים ליהנות מיישור שיניים מהיר שייעשה בהתאמה מלאה למצב השיניים שלכם או שאתם כבר 'גדולים' ומשום מה רק עכשיו נזכרתם בשיניים שלכם שצריכים יישור, הטיפול באמצעות הפלטות השקופות עשויות לתת לכם את המענה המושלם.

אנשים שכבר התנסו בטיפול מעידים על תוצאות מושלמות ממש תוך חצי שנה או מעט יותר. אז נכון שזה יקר ונכון שצריך כאן משמעת עצמית גבוהה אך התוצאות בהחלט משתלמות.

יתרונות וחסרונות גשר שקוף לשיניים 

יתרונותחסרונות
תהליך מהיר יחסית (מספר חודשים בודדים)שיתוף פעולה מלא מצד המטופל – הרכבת הפלטה למשך 20 שעות ביממה לפחות
דיסקרטי ולא ניתן להבחין בכךיקר יותר מטיפול יישור שיניים סטנדרטי

אז אחרי שהבנתם עד כמה מוצלחת השיטה של גשר שקוף לשיניים, הגיע הזמן להצביע גם על החסרונות של השיטה הזו.

  • נדרש שיתוף פעולה מלא מצד המטופל – בעוד שאת ההתקנים האחרים ליישור שיניים לא יוכל המטופל להסיר וממילא הם יפעלו סביב היממה, הרי שאת הפלטות השקופות יכול המטופל לשלוף בכל עת. הצלחת הטיפול תלויה בהרכבת הפלטות משך 20 -22 שעות ביממה. (מלבד בשעות הארוחות)
  • נדרשת משמעת עצמית – הפלטות הללו נשלפות בקלות רבה. שלא כמו הסמכים הצמודים לשיניים. המטופל חייב להיות ממושמע לעצמו ולמהלך הטיפול ולא להסיר את הפלטות גם אם הן מציקות לו.
  • נדרשת היגיינה גבוהה – מדובר בפלטות שמתלבשות באופן מלא על השיניים. בגלל שהן שקופות, כל לכלוך יבלוט מאוד. על כן חייב המטופל לצחצח שיניים לאחר כל ארוחה לפני שירכיב מחדש את הפלטה.
  • מחיר יקר – הטיפול הינו יקר מאוד ביחס לאחרים זאת בשל עלויות המעבדה שמתווספות לעלויות הרגילות. גם מבחינת השתתפות מטעם קופות החולים השונות, סוג הטיפול הזה אינו נכלל בסל.

יישור שיניים שקוף למבוגרים

רבים הם האנשים המבוגרים שלא חשים בנוח וסובלים מביטחון עצמי ירוד בשל מראה השיניים שלהם והחיוך שחושף את השיניים העקומות. אז נכון שהגיל הפופולארי לביצוע יישור שיניים הוא בגיל העשרה. אז זו ממש אופנה ואפילו נראה כמו תכשיט לשיניים. אך ברגע שחלף הגיל, אף אחד לא רוצה להרכיב סמכים בולטים כאלה על השיניים.

נערים בני 18 ומעלה כבר יחושו שהם פספסו את הרכבת בעניין הזה אפם הם אל עשו את יישור השיניים עד אז. עבורם בדיוק ישנו המענה של יישור שיניים שקוף.

גם אנשים מבוגרים יותר בגילאי עשרים ושלושים עושים היום שימוש בשיטה הזו כאשר אף אחד אינו מודע לתהליך האורתודנטי שהם עוברים עד שביום בהיר מבחינים כי השיניים שלהם 'התיישרו' והחיוך שלהם הפך להיות הרבה יותר עסיסי.

למידע נוסף אודות יישור שיניים למבוגרים >>

5 ייתרונת עבור יישור שיניים שקוף למבוגרים ד״ר מאיר ממרייב

מהו יישור שיניים פנימי?

יישור שיניים פנימי, או לינגואלי, הוא טיפול יישור שיניים שבו הסמכים מונחים על המשטחים הפנימיים של השיניים, מול הלשון. זאת, בניגוד לטיפול יישור שיניים מסורתי בו מניחים את הפלטה על המשטחים החיצוניים של השיניים הפונות אל השפתיים.

יישור שיניים פנימי הוא בחירה פופולרית עבור אנשים שרוצים ליישר שיניים אך מעדיפים אפשרות דיסקרטית יותר בהשוואה לפלטה מסורתית. בפלטות פנימיות, החוטים והסוגרים מותאמים אישית לשיניו של המטופל, וממוקמים על המשטחים הפנימיים של השיניים, מה שהופך אותם כמעט בלתי נראים מבחוץ.

יישור שיניים פנימי הוא תחום מיוחד ודורש הכשרה נוספת עבור אורתודונטים כדי להתמקצע בטכניקה זו. יישור שיניים פנימי הוא אופציה מצוינת עבור אנשים המעוניינים ביתרונות של טיפול יישור שיניים אך רוצים אפשרות לא בולטת, בעיקר מטופלים מבוגרים. 

נשמח לטפל בכם – מרפאת ד"ר מאיר ממרייב.

לקוחה לאחר יישור שיינים

המלצות של מטופלים שעברו טיפול במרפאת השיניים של ד"ר ממרייב >>

הקודם
הבא

שאלות נפוצות שמטופלים שואלים על יישור שיניים שקוף:

משך הטיפול ליישור שיניים שקוף הוא לגמרי אינדיבידואלי. הוא תלוי בגורמים רבים, ויכול להשתנות בהתאם לחומרת המקרה ולתוכנית הטיפול הספציפית. באופן כללי, טיפול ליישור שיניים לשוני יכול להימשך בין 8 חודשים לשנתיים.

כל מי שחווה טיפול שיניים שקוף מעיד על תחושה מעולה, ביטחון עצמי גבוה פי כמה וכמובן נהנה מחיוך הרבה יותר מושלם. 

כן, ביישור שיניים לינגואלי או פנימי יש כמה הגבלות על אכילה ושתייה. הפלטות ממוקמות על המשטחים הפנימיים של השיניים, ולכן הן רגישות יותר לנזקים ממזונות קשים או דביקים.

כדי להימנע מפגיעה בסמכים, וכתוצאה מכך להאריך את משך הטיפול, מומלץ להימנע מאכילת מאכלים קשים, פריכים או דביקים כמו אגוזים, פופקורן, סוכריות קשות, קרמל ומסטיקים. במקום זאת,מומלץ לבחור במזונות רכים, שהם יותר קלים ללעיסה ולא פוגעים בפלטה או בסמכים, כמו ירקות מבושלים, פירות רכים, פסטה וביצים.

כמו כן, חיוני להקפיד על היגיינת פה ולהימנע ממשקאות ממותקים או חומציים כגון מיצי פירות, משקאות אנרגיה, ומשקאות מוגזים שעלולים לפגוע גם בסמכים אך גם בשיניים.

כמו בכל יישור שיניים, בתחילה ישנם כאבים אך תוך יום יומיים מסתגלים אליהם והפלטה אינה מפריעה יותר.

בכל שלב בטיפול בו מחליפים את הפלטה בחדשה, יופיעו שוב כאבים עד להסתגלות. (בדומה ליישור שיניים רגיל כאשר לאחר כל ביקור אצל הרופא מופיעים כאבי חניכים או כאבים כללים)

החומר ממנו מכינים את הקשתיות הוא פולימר שקוף ולכן הוא כמעט בלתי נראה לחלוטין.

תוכן עניינים
ד"ר מאיר ממרייב
ד"ר מאיר ממרייב

ד"ר מאיר ממרייב הינו בעל תואר דוקטור לרפואת שיניים (DMD) והינו גם המנהל הרפואי של חברת השתלים הדנטליים קורטקס Cortex.
לד"ר מאיר ממרייב יש למעלה מ-25 שנות ניסיון והוא מנהל את המרכז לרפואת שיניים אסתטית ושיקומית בקניו עזריאלי - אור יהודה.
מזה שנים, ד"ר מאיר ממרייב עוסק רבות בתחומי האסתטיקה הדנטלית, לרבות שיקום פה. יש לו ניסיון רב בביצוע של שיקומים מורכבים, והוא מוסמך לבצע טיפולי שיניים בהרדמה כללית.
בכדי להתעדכן בכל החידושים בעולם רפואת השיניים בכלל, והשתלות השיניים בפרט, ד”ר ממרייב מקפיד לעבור השתלמויות מקצועיות בחו”ל.

מידע מקצועי נוסף

בורג שתל נפל מה לעשות  תמונה ראשית

בורג שתל נפל: מה לעשות?

תכליתו ותפקידיו של בורג שתל לשיניים תכלית בורג שתל לשיניים הוא רכיב חיוני של שתלי שיניים, שמטרתם להחליף שיניים שנשרו או נעקרו.  ברגי השתלים משמשים

מידע נוסף »

השתלת שיניים ללא כאבים

ככל שרפואת השיניים ובמיוחד השתלות השיניים הולכים ומתקדמים, כך השתלת שיניים ללא כאבים הופכת לאפשרות מוחשית. טיפולי השתלות שיניים היו בעבר שם נרדף לאי נוחות

מידע נוסף »
השתלת שיניים ד״ר מאיר ממרייב - תמונה ראשית

השתלת שיניים

נראות השיניים וחלל הפה הם חלק בלתי נפרד מהעניין, אך למרבה הצער – לא כולם נולדו עם הגנטיקה של השיניים המושלמות, בעוד כי חלק מהאנשים

מידע נוסף »

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​