הלבנת שיניים

אם גם אתם מסתכלים במראה ושואלים את עצמכם למה השיניים שלי לא לבנות, יפות וזוהרות, איך זה שאנחנו לא מעשנים ולא שותים קפה והשיניים שלנו לא לבנות ולמה על אף שאנו מצחצחים שיניים פעמיים ביום, השיניים שלנו עדיין צהובות? לד"ר מאיר ממרייב יש תשובות ופתרונות מצוינים איך לגרום לשיניים להיות לבנות ויפות ואיך לאפשר לכם חיוך זוהר וכובש לבבות.

לשיניים יש חשיבות רבה בתקשורת בין אנשים, הן הכרטיס ביקור שלנו והן משפיעות על התקשורת בין האנשים ועל המראה שלנו. שיניים לבנות מאפשרות לנו לחייך חיוך גדול ורחב, אך בעקבות שינויים המתרחשים עם הגיל, בשל הרגלי התנהגות ואכילה שונים, מחלות ועוד, גוון השיניים מצהיב ועלול לקבל כתמים ופיגמנטציה.

אז אם אתם חולמים על שיניים לבנות ויפות, ד"ר ממרייב יכול להפוך את החלום למציאות מחויכת באמצעות שיטות שונות וטכנולוגיות מתקדמות.

באנר אודות ד"ר מאיר ממרייב

כל מה שצריך לדעת על הלבנת שיניים

בשפה העממית זה נקרא הלבנת שיניים, אך המונח המקצועי מדבר על הבהרת שיניים.

הצטברות של כתמים חיצוניים על השיניים כמו כתמים בשל ניקוטין, קופאין, אבנית ועוד סוגים שונים של כתמים חיצוניים אינם מעידים על הצבע של השיניים. אמייל השן, שעליו מצטברים הכתמים החיצוניים, הוא החלק החיצוני של השן, הוא שקוף לחלוטין ונקרא בשפה המקצועית זגוגית השן.

הצבע של השן נקבע על ידי הדנטין שהוא המרכיב העיקרי של השן וצבעו משתקף דרך זגוגית השן השקופה. כאשר הדנטין כהה, בעל גוון צהוב או חום, הוא מעניק לשן את הגוון הצהבהב. וחשוב לדעת, ככל שאנו מתבגרים שכבת הדנטין מצהיבה יותר.

כתמים חיצוניים שנוצרו על שכבת האמייל בעקבות שתיה של קפה, תה, יין או עישון סיגריות ועוד ינוקו על ידי שיננית או רופא.

טיפולי הבהרת שיניים יפרקו את הפיגמנטים של הצבע של הדנטין ויפעלו לשינוי גוון מולקולת הצבע של שכבת הדנטין. כאשר שכבת הדנטין תעבור הבהרה, הצבע שישתקף דרך זגוגית השן ייראה בהיר יותר.

עוד באותו נושא | הלבנה באמצעות ציפויי חרסינה >>

המלצות של מטופלים מרוצים | ד״ר מאיר ממרייב

מה גורם לשינוי צבע השן?

שינוי צבע השן יכול להתרחש מסיבות שונות, והוא יכול להשפיע על צבע האמייל (השכבה החיצונית של השן), והדנטין (השכבה הפנימית). 

הגורמים לשינוי צבע שיניים:השפעות על השיניים:
היגיינת פה ירודההצטברות רובד ואבנית, השפעה על צבע השן
צריכת קפה, תה, יין אדום ותבליניםהכתמה חיצונית של שיניים
עישון ושימוש בטבקכתמים צהובים או חומים
הזדקנותדילול אמייל והופעת דנטין צהוב
מבנה גנטי של השינייםשיניים כהות או צהבהבות יותר
תרופות כגון אנטיביוטיקה טטרציקליןשינוי צבע המגיע מתוך השן
סתימות אמלגםגוון אפרפר בשיניים המקיפות
טיפולים רפואיים כגון כימותרפיהשינוי צבע השיניים

רופאי השיניים מציעים מספר שיטות לטיפולי הלבנת שיניים

 • בשיטת ההלבנה הביתית –  מכין רופא השיניים סד דק מפלסטיק בהתאמה אישית לשיני המטופל. יחד עם הסד מוסר הרופא למטופל ג'ל מיוחד המכיל חומר בשם קרבמיד פראוקסיד בריכוז של שישה עשר אחוז עד לעשרים ושמונה אחוז בהתאם לנתונים האישיים של כל מטופל. על המטופל להכניס את החומר אל תוך הסד ולהרכיב את הסד על שיניו למשך מספר שעות, ביום או בלילה, בהתאם להוראות הרופא וכעבור שבועיים בממוצע מתקבלות שיניים לבנות ויפות.
 • בשיטת ההלבנה במרפאה –  מגיע המטופל אל מרפאת השיניים, על שיניו מניח הרופא חומר הלבנה, בדרך כלל הידרוגן פראוקסיד, בריכוז גבוה ומפעיל את הרכיבים הפעילים בחומר באמצעות מקור אור כמו מנורת לד או UV אשר מזרז את תהליך ההלבנה. בעבר נהגו הרופאים להשתמש בלייזר לזירוז ההלבנה, אך בשנים האחרונות השימוש בלייזר הופסק.
 • שיטה נוספת להבהרת השיניים היא שיטת walking – שיטה זו מתאימה למצבים שבהם שן אחת או שתי שיניים איבדו את צבען בעקבות חבלה או טיפול שורש. במצבים אלו קודח הרופא חלל קטן בחלק הפנימי של השן ואליו הוא מחדיר חומרי הלבנה מרוכזים אשר מחזירים לשן את הצבע המקורי.
המלצות של מטופלים מרוצים | ד״ר מאיר ממרייב

הלבנת שיניים באמצעים טכנולוגיים חדישים

הלבנת שיניים במרפאות שיניים מקצועיות נעזרות כיום באמצעים טכנולוגיים חדשניים, להשגת תוצאות משופרות ומרהיבות. טכניקות מודרניות כפי שנציג להלן, הופכות את ההלבנה למאוד אפקטיבית ובמקביל, הופכת את הטיפול לבטיחותי ולעיתם גם מהיר ביותר.

על ידי שילוב טכנולוגיות חדשניות, רופאים מיומנים כמו ד"ר ממרייב מציעים למטופלים ולמטופלות פתרונות הלבנה שמאוד כדאי להכיר. הנה כמה אמצעים טכנולוגיים חדשניים להלבנת שיניים:

הלבנה ע"י מגש

מותאם אישית, מבוקר, הדרגתי, מינימום גירוי בחניכיים.
שיטה זו מבטיחה שחומר ההלבנה יפוזר באופן שווה על פני כל השיניים. מכיל ג'ל הלבנה ברמה מקצועית של מרפאת שיניים.

הלבנת שיניים בלייזר

תוצאות מהירות, מפחית את הסיכון לרגישות.
מקנה אפקט משולב ותוצאה מהירה. את הלייזר מכוון הרופא למשטח האמייל.  קרני האור משפרים את יעילות חומרי ההלבנה ומתקבלות תוצאות מהירות והלבנה אפקטיבית במיוחד.

הלבנת ע"י Led

פעולה עדינה,  יעילות גבוהה לטיפול בכתמים, מתאים לסדרת טיפולים. 
השיטה מבוססת על אור כחול שפועל על ג'ל להלבנה שמורחים על השיניים. שיטה זו ידועה ביעילותה במיוחד בפירוק כתמים שנראים על השן, ללא פגיעה בשן עצמה.

כך תשמרו על התוצאות של הלבנת השיניים לאורך זמן

שמירה על תוצאות טיפולי הלבנת שיניים חשובה לא פחות משיטת ההלבנה הנבחרת. להלן כמה דרכים שיעזרו להבטיח שהשיניים שלכם תישארנה בהירות ולבנות זמן ארוך ככל האפשר:

טיפולי המשך להארכת אפקט הלבנה 

בהתאם לסוג ההלבנה הראשוני ולתוצאות של הטיפול, רופא השיניים עשוי להמליץ על טיפולי המשך לשיפור נוסף. דוגמא לכך אלה טיפולים מקצועיים באמצעות מגשי הלבנה ביתיים, באיכות רפואית, שמספק רופא השיניים.

תדירות טיפולים אלה עשויה לנוע בין כל 6 חודשים לבין שנתיים ואף יותר. טיפולי המשך כאלה עוזרים להילחם בכתמים נוספים והחיוך נשאר צחור ומבהיק.

טיפולי המשך להארכת אפקט הלבנה  תמונה ראשית

משולחנו של רופא השיניים – כמה טיפים חשובים

 • חשוב לבקר אצל השיננית אחת לשלושה עד ארבעה חודשים כדי להסיר את האבנית ואת המשקעים הצבעוניים החיצוניים המדבקים אל אימייל השן. ביקור קבוע אצל השיננית עשוי למנוע את הצביעה החיצונית של זגוגית השן.
 • טיפולי הבהרת השיניים אינם טיפולים חד פעמיים. ההבהרה היא זמנית ומחזיקה בממוצע מספר שנים. משך הזמן תלוי במספר גורמים, המנגנון הביולוגי האישי של המטופל, הרגלי אכילה ושתייה ועישון. חשוב לדעת כי העישון הוא אחד הגורמים הידוע כמכתים שיניים.
 • טיפולי הלבנת שיניים אינן מומלצים למטופלים מתחת לגיל חמש עשרה. עד גיל זה מוך השן, האזור שבו נמצאים כלי דם ועצבים, עדיין נרחב, ולכן יש סיכוי גבוה לרגישות יתר בשן ולנזקים בעקבות החמצן הנמצא בחומר ההבהרה.
 • כאשר תהליך הבהרת השיניים מבוצע תחת פיקוח של רופא שיניים הוא אינו מסוכן, הוא לא מחליש את השן ולא גורם לנזקים. לעומת זאת שימוש באמצעים שונים של הלבנת שיניים ללא פיקוח רפואי עלול לגרום לנזקים של שחיקה ושפשוף ולהחלשת השיניים. בשוק קיימות משחות שיניים אשר מכילות חומרים פעילים המסייעים בהבהרת הכתמים, בחלק מהמשחות עלולות להיות תופעות לוואי כמו רגישות לחום או לקור, אפשרויות לגירוי של החניכיים וחלל הפה ועוד. ולכן לפני שאתם מתחילים להשתמש במשחות שיניים המיועדות להלבנת השיניים, חשוב להתייעץ עם רופא השיניים שלכם.
 • לאחר טיפולי הבהרת שיניים במרפאה עלולה להיות רגישות קלה בשיניים, אך היא אמורה לעבור כעבור מספר שעות עד מספר ימים.

לסיכום – יש גורמים שונים המשפיעים על גוון השן ורק רופא שיניים מקצועי ידע לאבחן את הגורם הנכון ובהתאם לכך להתוות את דרך הטיפול ואת סוג החומר בהתאם למצב הפה והשיניים של המטופל.

המלצות של מטופלים מרוצים | ד״ר מאיר ממרייב

הלבנת שיניים מקצועית משתמשת בריכוזים גבוהים יותר של חומרי הלבנה, ומספקת תוצאות מהירות ומובהקות יותר בהשוואה למוצרים לשימוש ביתי. בנוסף, הטיפולים מפוקחים על ידי רופא מנוסה, כך שהמטופלים נהנים מטיחות גבוהה וטיפול שמותאם להם אישית.

בהחלט כן. כאשר הטיפול מבוצע תחת פיקוח של רופא שיניים, הלבנת השיניים בטוחה מאוד. רופא שיניים מבטיח כי החניכיים והפה יקבלו הגנה במהלך ההלבנה, למניעת גירוי או רגישות.

טיפול הלבנת שיניים מקצועי אורך כ-60-90 דקות. הזמן המדויק תלוי בשיטת ההלבנה בה נעשה שימוש וכן תלוי ברמת הלובן הרצויה למטופלים.

רוב המטופלים משיגים שיניים לבנות ברמה הרצויה להם. מדובר בשיפור משמעותי ונראה לעין.  התוצאה הסופית תלויה בצבע המקורי של השיניים ובשיטת ההלבנה הנבחרת. 

לא, שירות הלבנה מקצועי במרפאה חותר לאזן בין שיניים לבנות לבין אפקט של חיוך טבעי למראה. רופא השיניים יתאים לכם הטיפול, על פי ההעדפות האסתטיות והחיוך הרצוי לכם. 

רוב האנשים יפיקו תועלת מהלבנת שיניים, אבל זה לא בהכרח יתאים לכולם. לדוגמה, מטופלים עם הרבה סתימות בולטות, כתרים וכדומה, פחות יתאימו לטיפולי הלבנה. כך גם מטופלים בעלי כתמים עמוקים שחדרו עמוק לשן. במקרים כאלה אפשר לשקול טיפולים חלופיים (כגון ציפויי חרסינה).

חלק מהמטופלים עלולים לחוות רגישות זמנית בשיניים או גירוי בחניכיים בעקבות טיפול הלבנה. תסמינים אלה קלים וחולפים מעצמם תוך מספר ימים.

באופן כללי, מומלץ לבצע חידוש להלבנה בכל כ-6 חודשים עד שנתיים.

עם טיפול מקצועי ואמצעי זהירות נאותים, מטופלים לא צריכים להרגיש כאב במהלך טיפול הלבנת שיניים. במקרים מסוימים, רגישות בשיניים או גירוי בחניכיים עלולים להתרחש כאשר תמיסת ההלבנה מונחת זמן רב מדי.

אם אתם שואלים כמה עולה הלבנת שיניים? התשובה הפשוטה היא: תלוי! העלות מושפעת מכמה דברים:

 • הצבע הראשוני של השיניים. האם השיניים עם שינוי צבע קל, או שהן מוכתמות או מצהיבות מאוד. המצב מחייב יותר טיפולים, או חומרי הלבנה חזקים יותר, העלות הכוללת תגדל בהתאם.
 • שיטת ההלבנה שנבחרה תשפיע באופן משמעותי על העלות: הבהרת שיניים במרפאה או בבית, וכן סוג הטיפול עליו הוחלט.
 • הניסיון והמומחיות של רופא השיניים. אנשי מקצוע מיומנים לרוב גובים יותר, אך הם מבטיחים טיפול איכותי, יעיל ועמיד יותר. כך שלאורך זמן ההשקעה שווה יותר.

הצורך בהלבנת שיניים חוזרת תלוי גם במצב השיניים האינדיבידואלי, וגם בשיטת ההלבנה שננקטה בעבר. הלבנה מקצועית על ידי רופא שיניים בדרך כלל יעילה למשך של כ-3-4 שנים, אך ייתכן שיהיה צורך מדי פעם בתחזוקה כדי לשמור על התוצאות.

לגבי הלבנה שנעשתה באופן עצמאי בבית, רוב האנשים מעידים שהשיניים נשארות לבנות במשך כ-6-8 חודשים, ושברוב המקרים יש צורך להמשיך ולהשתמש באופן קבוע במוצרי הלבנה.

אנשים שאינם מקפידים על תזונה בריאה או שמעשנים, שותים יין, בירה ועוד, יאלצו לבצע הלבנת שיניים לעיתים קרובות יותר.

הלבנת שיניים - תמונה ראשית - ד״ר מאיר ממרייב
תוכן עניינים
ד"ר מאיר ממרייב
ד"ר מאיר ממרייב

ד"ר מאיר ממרייב הינו בעל תואר דוקטור לרפואת שיניים (DMD) והינו גם המנהל הרפואי של חברת השתלים הדנטליים קורטקס Cortex.
לד"ר מאיר ממרייב יש למעלה מ-25 שנות ניסיון והוא מנהל את המרכז לרפואת שיניים אסתטית ושיקומית בקניו עזריאלי - אור יהודה.
מזה שנים, ד"ר מאיר ממרייב עוסק רבות בתחומי האסתטיקה הדנטלית, לרבות שיקום פה. יש לו ניסיון רב בביצוע של שיקומים מורכבים, והוא מוסמך לבצע טיפולי שיניים בהרדמה כללית.
בכדי להתעדכן בכל החידושים בעולם רפואת השיניים בכלל, והשתלות השיניים בפרט, ד”ר ממרייב מקפיד לעבור השתלמויות מקצועיות בחו”ל.

מידע מקצועי נוסף

בורג שתל נפל מה לעשות  תמונה ראשית

בורג שתל נפל: מה לעשות?

תכליתו ותפקידיו של בורג שתל לשיניים תכלית בורג שתל לשיניים הוא רכיב חיוני של שתלי שיניים, שמטרתם להחליף שיניים שנשרו או נעקרו.  ברגי השתלים משמשים

מידע נוסף »

השתלת שיניים ללא כאבים

ככל שרפואת השיניים ובמיוחד השתלות השיניים הולכים ומתקדמים, כך השתלת שיניים ללא כאבים הופכת לאפשרות מוחשית. טיפולי השתלות שיניים היו בעבר שם נרדף לאי נוחות

מידע נוסף »
השתלת שיניים ד״ר מאיר ממרייב - תמונה ראשית

השתלת שיניים

נראות השיניים וחלל הפה הם חלק בלתי נפרד מהעניין, אך למרבה הצער – לא כולם נולדו עם הגנטיקה של השיניים המושלמות, בעוד כי חלק מהאנשים

מידע נוסף »

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​