ציפויי חרסינה

ציפוי שיניים הוא אחד הכלים העדכניים והחשובים שמציעה לנו רפואת השיניים האסתטית. ציפוי השיניים נותן מענה מצוין למגוון מצבים, הוא יכול להאריך שיניים שנשחקו, להעניק מראה אחיד לקשת השיניים, לכסות על פגמים בשן כמו סדקים, שברים או כתמים, למלא רווחים או משולשים כהים בין השיניים ולשדרג את החיוך.

למדריך המלא שכתבתי לאתר הבריאות מדיקו על ציפויי חרסינה >>

רופאי השיניים משתמשים בשני סוגים של חומרים לציפוי השיניים בחרסינה דנטלית ובחומרים מרוכבים- בקומפוזיט.

ציפוי שיניים קומפוזיט

הקומפוזיט הוא חומר מורכב המשמש אותנו בעיקר לסתימות לבנות ולעתים גם לשחזור שיניים שנפגעו. לציפוי הקומפוזיט יש יתרונות רבים, המחיר שלו זול יחסית, הוא אינו דורש התערבות של טכנאי שיניים ואפשר לבצע אותו בטיפול אחד במרפאה.

אך לצד היתרונות יש לו גם חסרונות. השימוש בחומר הקומפוזיט מבטיח תוצאות סבירות העלולות להתקלקל במשך השנים. הציפוי עלול להתכסות בכתמים ואורך החיים שלו קצר הרבה יותר מאשר השימוש בחומרים אחרים.

ציפוי שיניים חרסינה

ציפוי שיניים באמצעות חרסינה הוא ציפוי יקר יותר ודורש טיפול ארוך יותר בין שתיים עד שלוש פגישות במרפאת השיניים. את ציפוי החרסינה בונים במעבדה והוא מגיע בצורה של עלי חרסינה דקים, הנקראים למינייט, ואשר מודבקים על חזיתות השיניים.

השימוש בחרסינה יקר יותר מאשר השימוש בקומפוזיט, אך הוא מבטיח תוצאות אידיאליות. החרסינה אינה סופחת צבעים, היא לא מתכסה בכתמים, היא מעניקה מראה טבעי ויפה ומחזיקה מעמד עשרות שנים ולא אחת גם לכל החיים.

בסרטון: הסבר מפורט של תהליך ציפוי שיניים בחרסינה אצל ד"ר מאיר ממרייב >>

איך מתבצע ציפוי שיניים באמצעות למינייט?

ציפוי שיניים באמצעות למינייט מתבצע בשלושה שלבים:

  1. בשלב הראשון משחיז הרופא את השיניים שעליהן הוא אמור להדביק את הציפוי, השחזה מינימלית של חצי מילימטר בממוצע כדי להכין מקום לעלי החרסינה המודבקים ולהבטיח שהשיניים המצופות לא יבלטו מקו השיניים האחיד.
  2. השלב השני הוא שלב המתרחש במעבדה. טכנאי השיניים מכין עלי חרסינה דקים במיוחד המותאמות באופן אישי בהתאם לנתונים ולמידות שהוא קיבל מרופא השיניים.
  3. בשלב השלישי מצמיד הרופא את עלי החרסינה אל הצד החיצוני של שיני המטופל באמצעות שיטת הדבקה מיוחדת.

הצלחת הטיפול תלויה בעיקר בהכנה נכונה של פני השן, בבחירת חומרי ההדבקה ובהצמדה של עלי החרסינה אל השן.

כיום, הודות להתפתחות של החרסינה הדנטלית ושל חומרי ההדבקה, יכול רופא השיניים ליצור ציפויי שיניים ברמה גבוהה ולהעניק לכל מטופל הסובל מפגמים בשן מראה אסתטי וחיוך זוהר.

 ציפוי שיניים – אתם שואלים,  ד”ר מאיר ממרייב עונה

מתי משתמשים בציפוי שיניים?

ציפוי שיניים משמש אותנו למצבים שבהם פני השטח בשיניים אינם שווים, לשיניים מוכתמות שהלבנת השיניים לא הצליחה להבהיר אותן, לשיניים מעוותות בעלי צורה יוצאת דופן, לסגירת מרווחים בין השיניים, לשחזור שיניים שבורות או ליישור שיניים עקומות בצורה קלה, יחסית.

שאלה: איך שומרים על ציפוי החרסינה לתקופה ארוכה?

כדי ליהנות מציפוי החרסינה לאורך זמן חשוב להקפיד על צחצוח נכון של השיניים ובמקרה של חריקת שיניים, יש להתאים סד לילה מיוחד כדי למנוע פגיעה בשן. שמירה על הגיינה וביקורים תכופים במרפאה, יאפשרו לכם ליהנות מהציפוי השיניים למשך זמן רב.

כמה זמן בממוצע עשוי ציפוי השיניים להחזיק מעמד?

תשובה: כיום עם התפתחות חומרי ההדבקה והקישור שבין עלה החרסינה לשן יכולים ציפוי השיניים להחזיק מעמד שנים רבות, אך ייתכן כי במשך הזמן יהיה צורך להחליף אותם בשל שחיקה, סדקים בציפוי, שינוים בצבע, נסיגת חניכיים או כתוצאה מנזקים הנגרמים משחיקת שיניים.

למי מתאים לבצע ציפוי שיניים?

  • ציפוי שיניים מתאים לכל מי שיש לו שיניים בריאות והוא מעוניין לשפר ולשדרג את המראה שלהם.
  • ציפוי שיניים מתאים לכל מי שמעוניין להסוות שורשי שן גלויים הנוצרים בדרך כלל בשל נסיגת חניכיים.

למי ציפוי שיניים לא מתאים?

  • ציפוי השן אינו מתאים למי שעבר טיפול שורש שבעקבותיו שינתה השן את גוון הצבע שלה והפכה להיות אפורה או כהה. במקרים אלו רצוי להעדיף הרכבה של כתר חרסינה על השן.
  • ציפוי שיניים אינו מתאים למטופלים אשר נוהגים לשחוק את השיניים בזמן השינה מאחר ושחיקת השיניים מגדילה את הסיכויים לשבירת השן. במקרים אלו יש להתייעץ עם רופא השיניים, לעתים הלבשת סד מיוחד בלילה תסייע להגנה על הציפוי.

מה עדיף? יישור שיניים אורתודנטי או ציפוי למינייט לשיניים?

כאשר מדובר על מטופלים בגיל ההתבגרות, יישור שיניים אורתודנטי עדיף על ציפוי שיניים, אך בגילאים מבוגרים, גיל שבהם המטופלים אינם מעוניינים להרכיב פלטות על השיניים ולמשוך את תקופת הטיפול זמן ארוך, ציפוי השיניים עשוי להוות פתרון.

מה עדיף? הלבנת שיניים או ציפוי למינייט?

הלבנת שיניים מלבינה את השיניים, אך לא נותנת מענה לשינוי הצורה או המנח של השן או לשחזור שברים או להסתרת פגמים בשן. ציפוי שיניים מאפשר לשנות את מנח השן, את גודל השן ולהעניק מראה אסתטי ויפה. ציפוי השיניים מהווה גם פתרון במצבים שבהם הלבנת השיניים אינה יעילה ולא מצליחה להבהיר את צבע השיניים.

מתי נבחר כתר זרקונה על פני ציפויים – מאיר ממרייב עונה

ציפוי שיניים חרסינה לסיכום

אם אתם חולמים על שיניים לבנות ויפות כמו של שחקני קולנוע או דמויות מפורסמות אחרות, ד”ר מאיר ממרייב ישמח להגשים לכם את החלום. הצטרפו גם אתם אל לקוחות רבים שכבר נהנים שנים רבות מציפוי שיניים עמיד ומשיניים יפות וזוהרות.

תוכן עניינים
ד"ר מאיר ממרייב
ד"ר מאיר ממרייב

ד"ר מאיר ממרייב הינו בעל תואר דוקטור לרפואת שיניים (DMD) והינו גם המנהל הרפואי של חברת השתלים הדנטליים קורטקס Cortex.
לד"ר מאיר ממרייב יש למעלה מ-25 שנות ניסיון והוא מנהל את המרכז לרפואת שיניים אסתטית ושיקומית בקניו עזריאלי - אור יהודה.
מזה שנים, ד"ר מאיר ממרייב עוסק רבות בתחומי האסתטיקה הדנטלית, לרבות שיקום פה. יש לו ניסיון רב בביצוע של שיקומים מורכבים, והוא מוסמך לבצע טיפולי שיניים בהרדמה כללית.
בכדי להתעדכן בכל החידושים בעולם רפואת השיניים בכלל, והשתלות השיניים בפרט, ד”ר ממרייב מקפיד לעבור השתלמויות מקצועיות בחו”ל.

מידע מקצועי נוסף

טיפול בדלקת חניכיים - תמונה ראשית - ד״ר מאיר טיפול בדלקת חניכיים

טיפול בדלקת חניכיים

דלקת חניכיים עלולה להשפיע באופן משמעותי על חיי היומיום שלנו, בכך שגורמת לנו לאי נוחות וכאב. אי הנוחות מתגברת במיוחד בצחצוח השיניים, בזמן אכילת מאכלים

מידע נוסף »
טיפול בנסיגת חניכיים - תמונה ראשית - ד״ר מאיר טיפול בדלקת חניכיים

טיפול בנסיגת חניכיים

נסיגת חניכיים מתרחשת כאשר רקמת החניכיים התומכת בשיניים נסוגה בהדרגה או עוברת שחיקה. ללא טיפול בנסיגת חניכיים בזמן, שורשי השיניים עשויים להיחשף. חשיפת השורשים מלווה

מידע נוסף »

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​