למינייט – הטיפול שישדרג לכם את החיוך!

למינייט – הטיפול שישדרג לכם את החיוך - תמונה ראשית - ד״ר מאיר ממרייב

טיפול למינייט הוא טיפול שיניים השייך לתחום טיפולי השיניים האסתטיים. רפואת השיניים האסתטית רשמה הישגים משמעותיים בשני העשורים האחרונים, אחד מהם הוא הלמינייט, טיפול שיניים אסתטי המאפשר לכסות על פגמים משמעותיים בשיניים, טיפול המהווה פתרון לבעיות קלות בצורה ובמנח השיניים באמצעות ציפוי חרסינה ומעניק מראה אסתטי וטבעי של השיניים וחיוך של מיליון דולר.

למינייט וניר – נא להכיר את ציפוי השיניים שכבש בסערה את העולם וגם את ישראל

הלמינייט זו טכנולוגיה של ציפוי שיניים ללא כתרים. זהו חומר אשר מחליף את אימייל השיניים שאבד או הוסר בשל מראה פגום ולא אסתטי. למינייט, או בשמו המסחרי, ציפוי חרסינה, הוא עלה חרסינה דק מאוד אשר מודבק על חזית השן.

עלי החרסינה הדקים, בעובי שבין 0.2 מילימטר ועד ל- 0.5 מילימטר, משמשים לשחזור השן, הם עמידים, הם מחזקים אותה והם מעניקים לשן חיים חדשים  ומראה חדש.

את העלים הדקים מדביקים לצד החיצוני של השן לאחר הסרה מינימלית של שכבת השן החיצונית כדי שהציפוי לא יבלוט ויתאים בהתאמה מושלמת לשאר השיניים שבפה.

את ציפוי הלמינייט מבצע רופא השיניים בשלושה שלבים:

בשלב הראשון – בודק הרופא את מצב השיניים בפה ומוודא כי הן תקינות ומתאימות לטיפול. לאחר הבדיקה אוסף הרופא נתונים נוספים באמצעות צילום פנורמי, צילומי סטילס של החיוך, מדידה וניתוח של צורת הפנים ובחירה של גוון הציפוי בהתאם לגוון של השיניים הטבעיות.

בסיום איסוף הנתונים יטביע הרופא את תבנית השיניים וישלח אותה אל המעבדה. השלב הראשון הוא שלב קריטי להצלחת הטיפול מאחר ותכנון מקדים ונכון יתרום רבות לתוצאות. זהו גם השלב שבו גם הרופא מתאם ציפיות עם המטופל בהתאם לתוצאות.

השלב השני זהו שלב ההדמיה בשלב זה מייצרים את הציפויים הזמניים העשויים בדרך כלל מחומר פלסטי. הציפויים הזמניים מונחים על השיניים בשלב ההדמיה וכך בודקים האם המטופל מרוצה מצורת השיניים החדשה . הציפויים הזמניים מהווים מודל שבאמצעותו אפשר להמחיש את התוצאות הצפויות. אם התוצאות אינן משביעות רצון, אין בעיה לבצע את השינויים הנדרשים מאחר שבשלב זה הרופא עדיין לא נגע בשן הטבעית, לא השחיז אותה  וכל האפשרויות עדיין פתוחות.

לאחר שהמטופל הביע שביעות רצון מתהליך ההדמיה מתחיל רופא השיניים בביצוע השחזת השן כדי לפנות מקום לציפוי החרסינה שיתלבש על השן הטבעית. הרופא משייף שכבה דקה מאוד של משטח השן החיצונית, בין 0.3 מילימטר לבין 0.4 מילימטר, שיוף קל שאינו גורם נזק לשן הטבעית. כאשר מסיים הרופא את שלב ההשחזה, הוא מדביק שוב את הציפוי הזמני ולוקח מידות חדשות לצורך הכנת הציפוי הקבוע.

השלב השלישי הוא השלב שבו מדביק הרופא את הציפויים הקבועים שהגיעו מהמעבדה. את הציפוי הקבוע מדביק הרופא באמצעות דבק מיוחד המביא לאיטום הרמטי בין השן הטבעית לבין הציפוי וכך הופך הציפוי הקבוע לחלק בלתי נפרד מהשן. לאחר ההדבקה אי אפשר יהיה להסיר את הציפוי מהשן.

 

הצלחת הטיפול תלויה בשלושה גורמים רופא מקצועי ומיומן שעבר הכשרה ייחודית בתחום, ציוד ומכשור מתאים כמו, בין השאר, סורק דנטלי שיסרוק את חלל הפה כדי לקבל מידות מדויקות ותוכנת מחשב העוזרת לנתח את הנתונים ולעצב את המראה האסתטי של השיניים.

הטיפול של ציפוי השיניים אינו טיפול מכאיב, זהו אינו טיפול כירורגי ולכן במקרים רבים הוא מתבצע גם ללא הרדמה. במקרים שבהם סף הכאב של המטופל נמוך, יבצע הרופא הרדמה מקומית בשלב ההשחזה.

ציפויי החרסינה העשויים מלמינייט ויניר עמידים ואינם משנים את צבעם במהלך השנים.  הלמינייט זהו חומר קראמי חזק ששורד בפה לאורך שנים רבות, חומר שאינו נפגע בעקבות החשיפה לרוק וללחצים המכניים המופעלים על השיניים. הטיפול אינו משנה את התפקוד היום יומי והמטופלים שבפיהם מודבקים עלי החרסינה הדקים מתנהלים בדיוק כמו שהם מתנהלים עם השיניים הטבעיות.

עמידות הציפוי שונה ממטופל למטופל ותלויה בקצב ההזדקנות של כל מטופל. כאשר קיימת נסיגת חניכיים החושפת את קו הגבול בין הציפוי לשן הטבעית, יש להחליף את הציפוי.

לטיפול למינייט יש יתרונות רבים, במקרים רבים הוא חוסך טיפול אורתודנטי, ארוך, מייגע ויקר. הוא יעיל במקרים של רווחים בין השיניים, במצבים של שבר בשיניים, לשיניים עקומות, מוכתמות ועוד. השקיפות של השן החדשה זהה לשקיפות של השן הטבעית. הטיפול אינו מחליש את השן ואפשר להתאימו בהתאמה מלאה לקו החניכיים.

ציפוי לימינייט ויניר נחשב לציפוי יקר יותר מאשר ציפוי שיניים בשיטות אחרות , אך ההשקעה משתלמת. הודות לחומר האיכותי, השן המצופה אינה מוכתמת, אינה נשברת ומעניקה מראה טבעי, יפה וזוהר.

ככל שהניסיון של הרופא המבצע את הטיפול רב יותר, כך התוצאות יהיו מדויקות ואסתטיות יותר. הצטרפו אל אינספור המטופלים המחייכים חיוך רחב ונהדר אחרי שעברו טיפול של ציפוי שיניים אצל ד"ר מאיר ממרייב.

תוכן עניינים
ד"ר מאיר ממרייב
ד"ר מאיר ממרייב

ד"ר מאיר ממרייב הינו בעל תואר דוקטור לרפואת שיניים (DMD) והינו גם המנהל הרפואי של חברת השתלים הדנטליים קורטקס Cortex.
לד"ר מאיר ממרייב יש למעלה מ-25 שנות ניסיון והוא מנהל את המרכז לרפואת שיניים אסתטית ושיקומית בקניו עזריאלי - אור יהודה.
מזה שנים, ד"ר מאיר ממרייב עוסק רבות בתחומי האסתטיקה הדנטלית, לרבות שיקום פה. יש לו ניסיון רב בביצוע של שיקומים מורכבים, והוא מוסמך לבצע טיפולי שיניים בהרדמה כללית.
בכדי להתעדכן בכל החידושים בעולם רפואת השיניים בכלל, והשתלות השיניים בפרט, ד”ר ממרייב מקפיד לעבור השתלמויות מקצועיות בחו”ל.

מידע מקצועי נוסף

טיפול בדלקת חניכיים - תמונה ראשית - ד״ר מאיר טיפול בדלקת חניכיים

טיפול בדלקת חניכיים

דלקת חניכיים עלולה להשפיע באופן משמעותי על חיי היומיום שלנו, בכך שגורמת לנו לאי נוחות וכאב. אי הנוחות מתגברת במיוחד בצחצוח השיניים, בזמן אכילת מאכלים

מידע נוסף »
טיפול בנסיגת חניכיים - תמונה ראשית - ד״ר מאיר טיפול בדלקת חניכיים

טיפול בנסיגת חניכיים

נסיגת חניכיים מתרחשת כאשר רקמת החניכיים התומכת בשיניים נסוגה בהדרגה או עוברת שחיקה. ללא טיפול בנסיגת חניכיים בזמן, שורשי השיניים עשויים להיחשף. חשיפת השורשים מלווה

מידע נוסף »

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​