ציפוי שיניים למינייט

למינייט – הטיפול שישדרג לכם את החיוך - תמונה ראשית - ד״ר מאיר ממרייב

למינייט – הטיפול שישדרג לכם את החיוך!

טיפול למינייט הוא טיפול שיניים השייך לתחום טיפולי השיניים האסתטיים. רפואת השיניים האסתטית רשמה הישגים משמעותיים בשני העשורים האחרונים, אחד מהם הוא הלמינייט, טיפול שיניים אסתטי המאפשר לכסות על פגמים משמעותיים בשיניים, טיפול המהווה פתרון לבעיות קלות בצורה ובמנח השיניים באמצעות ציפוי חרסינה ומעניק מראה אסתטי וטבעי של השיניים וחיוך של מיליון דולר.

למינייט וניר – נא להכיר את ציפוי השיניים שכבש בסערה את העולם וגם את ישראל

הלמינייט זו טכנולוגיה של ציפוי שיניים ללא כתרים. זהו חומר אשר מחליף את אימייל השיניים שאבד או הוסר בשל מראה פגום ולא אסתטי. למינייט, או בשמו המסחרי, ציפוי חרסינה, הוא עלה חרסינה דק מאוד אשר מודבק על חזית השן.

עלי החרסינה הדקים, בעובי שבין 0.2 מילימטר ועד ל- 0.5 מילימטר, משמשים לשחזור השן, הם עמידים, הם מחזקים אותה והם מעניקים לשן חיים חדשים  ומראה חדש.

את העלים הדקים מדביקים לצד החיצוני של השן לאחר הסרה מינימלית של שכבת השן החיצונית כדי שהציפוי לא יבלוט ויתאים בהתאמה מושלמת לשאר השיניים שבפה.

אולי יעניין אותך:

יישור שיניים | טיפול בנסיגת חניכיים

ציפוי שיניים למינייט – למה הוא הבחירה המועדפת?

ציפוי שיניים למינייט נחשב לאחד מהבחירות המועדפות ביותר בקרב מטופלים, ואף אנו מאמינים כי מדובר בבחירה הטובה ביותר מבין כל הסוגים השונים הקיימים היום, וזאת בשל מספר יתרונות מרכזיים:

יתרונותהסבר
מראה אסתטי, תוצאות מהירות

ציפוי למינייט מעניק לשיניים מראה אסתטי ומרשים, וברוב המקרים הוא עושה זאת בצורה הרבה יותר איכותית בהשוואה לסוגי ציפויים אחרים. מדובר בעצם בטיפול קצר, שניתן לראות את תוצאותיו במהירות יוצאת דופן – באופן מיידי כבר ניתן לראות הבדל ברמת הזוהר והלובן של השיניים. 

מראה טבעיחשוב לא פחות כאשר נטפל בשיניים לקבל מראה טבעי, ולא רק מראה אסתטי, ואילו באמצעות ציפוי שיניים למינייט ניתן להשיג תוצאה טבעית, שהיא גם סימטרית ואחידה. באמצעות הטיפול הזה ניתן לכסות כתמים שונים בשיניים, לתקן מראה של שיניים "מעוותות" או עקומות, ואף גם לצמצם רווחים בין השיניים.
חיבור לאמייל השןציפוי למינייט מתחבר הרבה יותר טוב אל אמייל השן, עד כדי כך שברוב המקרים האנשים הסובבים אתכם ככל הנראה לא יבחינו כלל בהבדל בין השן המקורית לבין השן המצופה. מדובר בציפוי שהצבע שלו חזק, יציב ועמיד – גם בפני הכתמה, ואף הוא עוזר לכם לשמור על המראה המבריק והזוהר הזה גם לאורך שנים רבות!
ציפוי עשוי חרסינהציפוי למינייט עשוי חרסינה, ואילו העובדה הזו מהווה יתרון של ממש – כך למעשה החומר נשאר עמיד לאורך שנים רבות, כמובן בהינתן תחזוקה וטיפול נאות. מדובר בציפויים עם עמידות יוצאת דופן כנגד שחיקה יומיומית, שבין היתר יכולים לעמוד גם בחיכוכים רגילים הנגרמים כתוצאה מלעיסה ונשיכה. 

ציפוי למינייט – יכול להתאים לבעלי כתרים בשיניים?

ציפוי למינייט בהחלט עשוי להתאים לבעלי כתרים בשיניים במקרים מסוימים, אך הדבר תלוי בלא מעט גורמים:

מיקום הכתר משחק פה תפקיד לא קטן. כך לדוגמא, ציפוי למינייט בדרך כלל לא יהיה מומלץ עבור אלו שיש להם כתרים קדמיים, זאת מאחר ומדובר בציפוי שהוא אמנם חזק – אך הוא גם דק בצורה יוצאת דופן, ולכן הוא עלול להיסדק במידה והוא נתון תחת לחץ משמעותי, זאת למרות העמידות שלו.

מנגד, ציפוי למינייט לשיניים עם כתרים אחוריים תהיה כבר התאמה טובה הרבה יותר, מאחר ושיניים אחוריות הן פחות בולטות, ובהתאם לכך גם מופעל עליהן הרבה פחות לחץ כאשר אוכלים. 

חשוב מאוד לקחת בחשבון כי ציפוי למינייט לא יהיה מומלץ עבור שיניים שהותקנו בהן כתרי זירקוניה. זירקוניה הוא חומר חזק מאוד, ולכן בעצם יהיה קשה מאוד להדביק על כתרים כאלו ציפוי למינייט בצורה יציבה ואפקטיבית. מנגד, כתרי זהב, פורצלן וכדומה כבר יהיו התאמה טובה יותר עבור למינייט. 

מנגד, ציפוי למינייט לשיניים עם כתרים אחוריים תהיה כבר התאמה טובה הרבה יותר, מאחר ושיניים אחוריות הן פחות בולטות, ובהתאם לכך גם מופעל עליהן הרבה פחות לחץ כאשר אוכלים. 

יתרונות ציפוי לימינייט

לטיפול למינייט יש יתרונות רבים, במקרים רבים הוא חוסך טיפול אורתודנטי, ארוך, מייגע ויקר. הוא יעיל במקרים של רווחים בין השיניים, במצבים של שבר בשיניים, לשיניים עקומות, מוכתמות ועוד. השקיפות של השן החדשה זהה לשקיפות של השן הטבעית. הטיפול אינו מחליש את השן ואפשר להתאימו בהתאמה מלאה לקו החניכיים.

ציפוי לימינייט ויניר נחשב לציפוי יקר יותר מאשר ציפוי שיניים בשיטות אחרות , אך ההשקעה משתלמת. הודות לחומר האיכותי, השן המצופה אינה מוכתמת, אינה נשברת ומעניקה מראה טבעי, יפה וזוהר.

ככל שהניסיון של הרופא המבצע את הטיפול רב יותר, כך התוצאות יהיו מדויקות ואסתטיות יותר. הצטרפו אל אינספור המטופלים המחייכים חיוך רחב ונהדר אחרי שעברו טיפול של ציפוי שיניים אצל ד"ר מאיר ממרייב.

את ציפוי הלמינייט מבצע רופא השיניים בשלושה שלבים:

הדבקת ציפוי הלמינייט ע”י רופא השיניים ב-3 שלבים דר מאיר ממרייב

בשלב הראשון – בודק הרופא את מצב השיניים בפה ומוודא כי הן תקינות ומתאימות לטיפול. לאחר הבדיקה אוסף הרופא נתונים נוספים באמצעות צילום פנורמי, צילומי סטילס של החיוך, מדידה וניתוח של צורת הפנים ובחירה של גוון הציפוי בהתאם לגוון של השיניים הטבעיות.

בסיום איסוף הנתונים יטביע הרופא את תבנית השיניים וישלח אותה אל המעבדה. השלב הראשון הוא שלב קריטי להצלחת הטיפול מאחר ותכנון מקדים ונכון יתרום רבות לתוצאות. זהו גם השלב שבו גם הרופא מתאם ציפיות עם המטופל בהתאם לתוצאות.

השלב השני זהו שלב ההדמיה בשלב זה מייצרים את הציפויים הזמניים העשויים בדרך כלל מחומר פלסטי. הציפויים הזמניים מונחים על השיניים בשלב ההדמיה וכך בודקים האם המטופל מרוצה מצורת השיניים החדשה.

הציפויים הזמניים מהווים מודל שבאמצעותו אפשר להמחיש את התוצאות הצפויות. אם התוצאות אינן משביעות רצון, אין בעיה לבצע את השינויים הנדרשים מאחר שבשלב זה הרופא עדיין לא נגע בשן הטבעית, לא השחיז אותה  וכל האפשרויות עדיין פתוחות.

לאחר שהמטופל הביע שביעות רצון מתהליך ההדמיה מתחיל רופא השיניים בביצוע השחזת השן כדי לפנות מקום לציפוי החרסינה שיתלבש על השן הטבעית.

הרופא משייף שכבה דקה מאוד של משטח השן החיצונית, בין 0.3 מילימטר לבין 0.4 מילימטר, שיוף קל שאינו גורם נזק לשן הטבעית. כאשר מסיים הרופא את שלב ההשחזה, הוא מדביק שוב את הציפוי הזמני ולוקח מידות חדשות לצורך הכנת הציפוי הקבוע.

השלב השלישי הוא השלב שבו מדביק הרופא את הציפויים הקבועים שהגיעו מהמעבדה. את הציפוי הקבוע מדביק הרופא באמצעות דבק מיוחד המביא לאיטום הרמטי בין השן הטבעית לבין הציפוי וכך הופך הציפוי הקבוע לחלק בלתי נפרד מהשן. לאחר ההדבקה אי אפשר יהיה להסיר את הציפוי מהשן.

כמה מההמלצות החמות של מטופלים שעבר טיפול במרפאת השיניים של ד"ר ממריב >>

הקודם
הבא

התאמה לשיניים עקומות – האמנם?

ציפוי למינייט בהחלט יכול להיות פתרון גם עבור שיניים עקומות, אם כי חשוב להדגיש כי לא מדובר בפתרון אידיאלי, ואילו הוא עשוי להיות אפקטיבי רק בהינתן מצבים מסוימים.

למינייט בהחלט יכול להעניק לחיוך שלנו מראה שהוא הרבה יותר ישר וסימטרי, אך חשוב מאוד לקחת בחשבון כי הוא לא יתאים עבור כל מקרה של שיניים עקומות.

כך לדוגמא, אם מדובר במקרים קשים, בהם השיניים עקומות מאוד, סביר להניח כי למינייט לא יספיק על מנת להשיג שיפור אסתטי ברמה ניכרת, ובמצבים כאלו בעצם פתרונות אחרים כמו כתרים, או יישור שיניים (אותם גם תוכלו לבצע במרפאה שלנו) בהחלט יהיו הרבה יותר אפקטיבים. 

עשוי לעניין אתכם | השלמת שיניים באמצעות ציפויים >>

לבחירה הנכונה אין תחליף

אחרי שהסברנו לכם כל מה שצריך לדעת על למינייט וכל הסובב סביב נושא זה, כמובן שהגיע הזמן לעבור לשלב החשוב ביותר – שלב הבחירה.

חשוב מאוד לבחור היטב מרפאה איכותית ואמינה אצלה תוכלו להתקין את הציפוי, ולפני הכל עלינו לוודא כי בחרנו מרפאה מנוסה, עם רזומה מרשים של טיפולים כאלו.

אצלנו במרפאה של ד"ר מאיר ממרייב תוכלו לקבל את הטיפול האיכותי ביותר שניתן למצוא, ואילו בנוסף לד"ר ממרייב, מנהל מרכז הרפואי עומדים לרשותכם עוד המון אנשי צוות שעובדים תחת בקרת איכות חסרת תקדים. 

למינייט – הטיפול שישדרג לכם את החיוך - תמונה ראשית - ד״ר מאיר ממרייב

שמירה על השיניים – ומה לגבי התקופה שלאחר הטיפול?

כמובן שחשוב לא פחות להבין איך לשמור על השיניים בצורה הטובה ביותר לאחר שתסיימו לבצע טיפול ציפוי למינייט. ובכן, לפני הכל כמובן שחשוב לציין כי עליכם להקפיד לשמור על היגיינה של חלל הפה, בדיוק כפי שהסברנו לכם קודם לכן בכתבה זו.

מעבר לכך, חשוב מאוד להקפיד להגיע לביקורת לפחות אחת לשנה, על מנת שנוכל לעקוב אחר ההחלמה שלכם, וכמובן אחר מצב הציפוי שהתקנו לכם – כך גם נוכל לראות אם יש צורך לשנות משהו, או שמא הכל מתנהל כשורה.

בנוסף, כמובן שנמליץ לכם לבצע ניקוי לפחות פעמיים בשנה אצל השיננית שלנו – בדיוק כמו שצריך לעשות בכל מצב אחר. לעיתים גם נמליץ לכם להרכיב באופן תדיר סד לילה על מנת שתוכלו להגן על הציפויים שלכם.

תמונה של צוותו של דוקטור מאיר ממרייב מרפאת שיניים

ציפוי שיניים למינייט – אתם שואלים,  ד”ר מאיר ממרייב עונה >>

הצלחת הטיפול תלויה בשלושה גורמים רופא מקצועי ומיומן שעבר הכשרה ייחודית בתחום, ציוד ומכשור מתאים כמו, בין השאר, סורק דנטלי שיסרוק את חלל הפה כדי לקבל מידות מדויקות ותוכנת מחשב העוזרת לנתח את הנתונים ולעצב את המראה האסתטי של השיניים.

הטיפול של ציפוי השיניים אינו טיפול מכאיב, זהו אינו טיפול כירורגי ולכן במקרים רבים הוא מתבצע גם ללא הרדמה. במקרים שבהם סף הכאב של המטופל נמוך, יבצע הרופא הרדמה מקומית בשלב ההשחזה.

בדרך כלל, ציפוי למינייט מחזיק בין 10 ל-20 שנה, אם כי חשוב לקחת בחשבון שיש לא מעט גורמים שיכולים להשפיע על אורך החיים.

כך לדוגמא, איכות החומרים משחקת פה תפקיד לא קטן, ובעצם ציפויים העשויים מחומרים באיכות גבוהה מאוד ככל הנראה יחזיקו לאורך תקופה ארוכה יותר – בדיוק כמו הציפויים שתוכלו למצוא במרפאה שלנו.

כמובן שהדבר תלוי גם בכם, זאת מכיוון שעליכם להקפיד לשמור על היגיינה נכונה, ואף להישמע להנחיות של הרופא לאחר סיום הטיפול עצמו.

גם הרגלי חיים אופטימליים יכולים להשפיע, ולכן אנו ממליצים לכם לדוגמא להימנע ככל הניתן מעישון, מאחר והוא פוגע באיכות הציפוי ברמה מסוימת.

ציפויי החרסינה העשויים מלמינייט ויניר עמידים ואינם משנים את צבעם במהלך השנים.  הלמינייט זהו חומר קראמי חזק ששורד בפה לאורך שנים רבות, חומר שאינו נפגע בעקבות החשיפה לרוק וללחצים המכניים המופעלים על השיניים.

הטיפול אינו משנה את התפקוד היום יומי והמטופלים שבפיהם מודבקים עלי החרסינה הדקים מתנהלים בדיוק כמו שהם מתנהלים עם השיניים הטבעיות.

עמידות הציפוי שונה ממטופל למטופל ותלויה בקצב ההזדקנות של כל מטופל. כאשר קיימת נסיגת חניכיים החושפת את קו הגבול בין הציפוי לשן הטבעית, יש להחליף את הציפוי.

תוכן עניינים
ד"ר מאיר ממרייב
ד"ר מאיר ממרייב

ד"ר מאיר ממרייב הינו בעל תואר דוקטור לרפואת שיניים (DMD) והינו גם המנהל הרפואי של חברת השתלים הדנטליים קורטקס Cortex.
לד"ר מאיר ממרייב יש למעלה מ-25 שנות ניסיון והוא מנהל את המרכז לרפואת שיניים אסתטית ושיקומית בקניו עזריאלי - אור יהודה.
מזה שנים, ד"ר מאיר ממרייב עוסק רבות בתחומי האסתטיקה הדנטלית, לרבות שיקום פה. יש לו ניסיון רב בביצוע של שיקומים מורכבים, והוא מוסמך לבצע טיפולי שיניים בהרדמה כללית.
בכדי להתעדכן בכל החידושים בעולם רפואת השיניים בכלל, והשתלות השיניים בפרט, ד”ר ממרייב מקפיד לעבור השתלמויות מקצועיות בחו”ל.

מידע מקצועי נוסף

בורג שתל נפל מה לעשות  תמונה ראשית

בורג שתל נפל: מה לעשות?

תכליתו ותפקידיו של בורג שתל לשיניים תכלית בורג שתל לשיניים הוא רכיב חיוני של שתלי שיניים, שמטרתם להחליף שיניים שנשרו או נעקרו.  ברגי השתלים משמשים

מידע נוסף »

השתלת שיניים ללא כאבים

ככל שרפואת השיניים ובמיוחד השתלות השיניים הולכים ומתקדמים, כך השתלת שיניים ללא כאבים הופכת לאפשרות מוחשית. טיפולי השתלות שיניים היו בעבר שם נרדף לאי נוחות

מידע נוסף »
השתלת שיניים ד״ר מאיר ממרייב - תמונה ראשית

השתלת שיניים

נראות השיניים וחלל הפה הם חלק בלתי נפרד מהעניין, אך למרבה הצער – לא כולם נולדו עם הגנטיקה של השיניים המושלמות, בעוד כי חלק מהאנשים

מידע נוסף »

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​