יישור שיניים

אם השיניים שלכם בולטות או עקומות, אם יש לכם רווחים בין השיניים או שהשיניים רוכבות זו על גבי זו, ואם החיוך שלכם לא יפה, זה לא חייב להיות כך. במרפאתו של ד"ר מאיר ממרייב מבצעים יישור שיניים בכל גיל, ולא, אתם לא חייבים להסתובב עם פה מלא בברזלים, באמצעות פלטות שקופות תוכלו ליהנות גם משיניים ישרות ויפות בלי להרגיש אי נעימות ובלי שאף ידע על התהליך האורתודנטי שאותו אתם עוברים.

למה צריך ליישר שיניים?

שיניים צפופות או מנח לא תקין של השיניים עלולים לגרום להצטברות של חיידקים ושאריות מזון בין השיניים ולגרום להתפתחות של מחלת העששת.

שיניים בולטות מדי או שיניים לא ישרות הניצבות בהטיה עלולות להעביר כוחות לעיסה שלא בציר האורך של שורש השן ולגרום לנסיגת חניכיים.

לעתים כאשר המטופל עובר טיפולי של שיקום הפה באמצעות השתלת שיניים ייעזר רופא השיניים באורתודנט כדי להזיז שן אחת או מספר שיניים ולפנות מקום שבו אפשר יהיה להחדיר שתל דנטלי ולהרכיב עליו כתר.

יישור שיניים באמצעות פלטות שקופות – שיטה  מהפכנית, חדשנית ויעילה

אחת השיטות הקלאסיות ליישור שיניים היא השיטה שבה מדביקים על השיניים קוביות מיוחדות, הנקראות בשפה המקצועית סמכים, ומחברים ביניהם בגומיות ובחוטים מיוחדים כדי למתוח ולהזיז את השיניים עד לעמדה הרצויה. זהו תהליך איטי, אך בסיומו מגיעות השיניים לעמדה האופטימלית.

מטופלים רבים, בעיקר בגיל מבוגר יותר, מרגישים אי נעימות לבוא בין אנשים כשאת השיניים שלהם "מעטרים" חוטים וקוביות. הפתרון הוא יישור שיניים באמצעות פלטות שקופות המולבשות על השיניים, הן כמעט שאינן נראות, הן בלתי מורגשות וכך בקלות, ללא מבוכה וללא אי נעימות תוכלו להשיג חיוך זוהר ובריא.

הפלטה השקופה, הנקראת גם קשתית שקופה או גשר בלתי נראה, עשויה מחומר שפותח במיוחד לשיטה זו והיא מותאמת בהתאמה אישית למבנה השיניים של כל מטופל.

יישור שיניים באמצעות פלטות שקופות זו אחת מהשיטות המתקדמות ביותר בתחום יישור השיניים. לשיטה זו יש יתרונות רבים:

הפלטות העשויות מחומר בשם פולימר שקוף נוחות מאוד, אין בהן מתכות או חוטים, אפשר לשלוף אותן מהפה בעת האכילה או בעת צחצוח השיניים וכך להצליח לשמור על רמת היגיינה גבוהה של הפה והשיניים, אין הגבלה של אוכל המותר לאכילה וכאשר אתם הולכים לאירוע מיוחד ומעוניינים להיות בו ללא פלטות אתם יכולים להסיר אותן מהשיניים.

הפלטות מיוצרות באמצעות סריקה ממוחשבת של מודלים אשר מראים במדויק את המיקום הרצוי של השיניים בכל שלב משלבי הטיפול. הן מיוצרות כסדרה של פלטות אשר ניתנות לשליפה, ובכל טיפול מחליף הרופא את הפלטות הישנות בפלטות חדשות אשר מזיזות את השיניים אל המקום האידיאלי כפי שקבע הרופא בעזרת התוכנה הממוחשבת. כך יכול רופא השיניים לעקוב בדייקנות אחרי תזוזת השיניים ולהתאים כל פעם את הקשתות בהתאם לנתונים העדכניים.

המטופל נדרש להרכיב את הפלטות במשך עשרים עד עשרים ושתיים שעות ביממה בממוצע בהתאם להוראות של הרופא. משך הטיפול נקבע בהתאם למצב הפה והשיניים לפני התחלת הטיפול בהתאמה לתוצאות הרצויות.

יישור שיניים בפלטות שקופות מביא לתוצאות אסתטיות נהדרות ולבריאות טובה של השיניים. הטיפול החדשני מתאים למספר רב של בעיות אורתודנטיות. הוא מתאים לסגירת רווחים בין השיניים, לבעיית סגר הפוך, כאשר שן אחת, או אולי יותר, נמצאת במצב של סגירה הפוכה יחסית ללסת הנגדית, לשיניים צפופות, לשיניים עקומות, לשיניים הרוכבות זו על גבי זו ועוד.

 

יישור שיניים בשיטת הקשתיות השקופות – מבט קצר על מהלך הטיפול

בביקור הראשון אצל רופא השיניים יאסוף הרופא נתונים רלוונטיים, יבצע הרופא צילומים וייקח מטבע של השיניים. על בסיס הנתונים הוא יכין תכנית אישית ליישור שיניים, תכנית המותאמת בדייקנות לכל מטופל.

את הנתונים שאסף הרופא הוא יעביר אל מעבדת השיניים. טכנאי המעבדה מעבדים את הנתונים ויוצרים תוכנה המחלקת את תזוזת השיניים לשלבים בהתאם לתוכנית שבנה רופא השיניים. בהתאם לנתונים שמייצרת התוכנה בונה הטכנאי פלטות המותאמות לכל שלב, פלטות אשר יזיזו את השיניים בהדרגה עד שיגיעו אל המקום הרצוי.

בכל ביקור אצל רופא השיניים יקבל המטופל פלטות חדשות המותאמות למצב העדכני של השיניים. מביקור לביקור הפלטות "יזיזו" את השיניים הטבעיות בתהליך איטי, יחסית, עד שיגיעו אל המיקום הנכון שלהן בלסת ויקבלו את הצורה האידיאלית.

כאשר השיניים יגיעו אל מקומם הטבעי, ידביק הרופא בצד הפנימי של השיניים קיבוע שישמור על השיניים במקום החדש וימנע את התזוזה שלהן.

לסיכום, מטופלים רבים שעברו יישור שיניים עם פלטות שקופות במרפאתו של ד"ר מאיר ממרייב מדווחים על טיפול קל, פשוט, ללא אי נעימות, ללא כאבים וללא תופעות לוואי ועם תוצאות נפלאות. אם גם אתם רוצים לחייך חיוך בפה מלא, הצטרפו אליהם!

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​