שתלים בזאליים

שתלים בזאליים - תמונה ראשית - ד״ר מאיר ממרייב

שתלים בזאליים: סקירה כללית

שתלים בזאליים הם סוג חדש יחסית של השתלות שיניים, שמציעות אלטרנטיבה לשיטות ההשתלה המסורתיות. שתלים בזאליים הם בעלי צורה ייחודית – הם נראים כמו דיסקים מאונכים שמחדירים אל רקמת החניכיים, לעומת שתלים רגילים שמחדירים בהברגה לתוך עצם הלסת, מה שדורש כמות משמעותית של נפח וצפיפות עצם כדי להצליח. הצורה של שתלים בזאליים מאפשרת למקם אותם באזורים שבהם השתלים המסורתיים עשויים שלא להיות אופציה, בגלל חוסר בנפח עצם או בצפיפות העצם.

שתלים בזאליים מוחדרים בדרך כלל לתוך עצם הלסת בזווית של 30 עד 45 מעלות, מה שמאפשר להם להתחבר לעצם הקורטיקלית ולספק יציבות מיידית. בזכות העיצוב שלהם, ניתן לעתים קרובות להניח שתלים בזאליים בביקור בודד, ללא צורך במספר ניתוחים או הליכי השתלת עצם.

שתלים בזאליים מגיעים במגוון צורות וגדלים כדי להתאים לצרכי החלפת שיניים שונים, וניתן להשתמש בהם להחלפת שיניים בודדות, שיניים מרובות, או אפילו קשת שיניים מלאה.

אמנם שתלים בזאליים הם טכנולוגיה חדשה מאוד, אשר עדיין לא נחקרה בהרחבה כמו השתלות שיניים מסורתיות כמו שיטת אול און פור, אך היא הראתה תוצאות מבטיחות מבחינת שיעור ההצלחה והיכולת לספק יציבות ותמיכה מיידית לשיניים החלופיות.

באנר אודות ד"ר מאיר ממרייב

היתרונות של שתלים בזאליים על פני שתלים דנטליים אחרים

 • אין צורך בהשתלת עצם: על מנת שהשתלות שיניים קלאסיות יצליחו יש צורך שלמטופל יהיה כמות מספקת של נפח וצפיפות עצם. בעבר מטופל ללא נפח וצפיפות מספיקים רצה השתלת שיניים הוא נאלץ לעבור השתלת עצם בלסת לפני תהליך ההשתלה. לעומת זאת, ניתן להשתמש בשתלים בזאליים גם במקרים של עצם לסת דלילה בזכות צורתן הייחודית ושיטת ההחדרה שלהן. משמעות הדבר היא שניתן למקם שתלים בזאליים גם במקרים בהם יש אובדן עצם ולעתים קרובות אינם דורשים הליכי השתלת עצם.
 • יציבות מיידית: שתלים בזאליים נחשבים ליציבים יותר בפה ביחס לשתלי בורג. הם נועדו לספק יציבות ותמיכה מיידית לשיניים החלופיות. בגלל העיצוב שלהם, לעתים קרובות ניתן להניח שתלים בזאליים בביקור בודד או במספר ימים בודדים, ללא צורך במספר ניתוחים או תקופות המתנה.
 • אחוזי הצלחה גבוהים: שתלים בזאליים הראו תוצאות מבטיחות מבחינת שיעור ההצלחה שלהם. מחקרים מצאו שלשתלים בזאליים יש שיעור הצלחה של למעלה מ-95%,ממש כמו להשתלות שיניים מסורתיות.
 • רב גוניות: שתלים בזאליים מגיעים במגוון צורות וגדלים כדי להתאים לצרכי החלפת שיניים שונים. הם יכולים לשמש כדי להחליף שיניים בודדות, שיניים מרובות, או אפילו קשת שיניים מלאה.
 • זמן טיפול מופחת: מכיוון שניתן למקם שתלים בזאליים בביקור בודד וניתן לסיים את התהליך כולו כבר לאחר מספר ימים, אינם דורשים הליכי השתלת עצם, הם יכולים לעתים קרובות להפחית את זמן הטיפול הכולל להחלפת שן.

סיכונים וסיבוכים פוטנציאליים של שתלים בזאליים

כמו כל הליך כירורגי, הנחת שתל בזאלי טומנת בחובה כמה סיכונים וסיבוכים אפשריים:

 • זיהום: זיהום הוא סיבוך אפשרי של כל הליך כירורגי, לרבות התקנת שתל בזאלי. חולים מקבלים בדרך כלל אנטיביוטיקה לפני ואחרי הניתוח כדי להפחית את הסיכון לזיהום.
 • נזק עצבי: קיים סיכון לנזק עצבי במהלך הנחת השתל הבסיסי, שעלול לגרום לחוסר תחושה או עקצוץ בשפה התחתונה, בסנטר או בלשון.
 • כשל בשתל: למרות שלשתלים בזאליים יש אחוזי הצלחה גבוהים, עדיין קיים סיכון לכשל בשתל. גורמים שיכולים לתרום לכשל בשתל כוללים איכות עצם ירודה, אוסאואינטגרציה לא מספקת (איחוי של השתל עם העצם), וגורמים נוספים כגון עישון, סוכרת בלתי מבוקרת או מערכת חיסונית פגועה.
 • עומס יתר: עומס יתר של שתלים יכול להתרחש אם הם נתונים לכוח רב מדי לפני שהייתה להם הזדמנות להשתלב באופן מלא עם העצם. זה יכול לגרום לכשל בשתל או לסיבוכים אחרים.
 • תגובות אלרגיות: במקרים נדירים, חולים עלולים לחוות תגובה אלרגית לחומר השתל.
 • נזק לשיניים או מבנים סמוכים: שתלים בזאליים דורשים כמות מסוימת של מקום ומרווח כדי להציב אותם כראוי. מיקום לא נכון עלול להוביל לנזק לשיניים סמוכות או למבנים כגון חלל האף או הסינוס.

אולי יעניין אותך:

טיפול במחלות חניכיים | שיקום פה ביום אחד

עמידות ואריכות החיים של שתלים בזאליים

העמידות ואורך החיים של שתלים בזאליים יכולים להשתנות בהתאם למצב בריאות הפה של המטופל, הרגלי חיים ואיכות התקנת השתל. עם זאת, מחקרים הראו כי שתלים בזאליים שממוקמים בצורה נכונה ומקצועית  ומתוחזקים כראוי, יכולים להיות עמידים בין 7 ל-10 שנים, תלוי בכל מקרה לגופו.

גורמי אורח חיים כגון עישון, צריכת אלכוהול מופרזת ותזונה לקויה יכולים לקצר את אורך החיים של השתלים. 

כמה עולים שתלים בזאליים? ומה משפיע על המחיר

עלות השתלים הבסיסיים יכולה להשתנות בהתאם למספר גורמים:

 • מספר שתלים: ככל שיש צורך ביותר שתלים, כך העלות תהיה גבוהה יותר. מטופלים הזקוקים למספר שתלים כדי להחליף מספר שיניים חסרות, או קשת שיניים מלאה, יכולים לצפות לשלם יותר מאלה שזקוקים לשתל בודד בלבד. אם לדוגמא שתל בזאלי לשן בודדת יכול לעלות בין 2,500 – 5,000 ש"ח הרי שהמחיר להשתלה בזאלית לפה שלם יכול לנוע בין 50,000 ש"ח ל-85,000 ש"ח ובמקרים מסוימים יכול להיות להגיע ל-150,000ש"ח.
 • מורכבות המקרה: מטופלים עם מקרים מורכבים יותר עשויים להזדקק להליכים נוספים כגון הרמת סינוס, מה שיכול להגדיל את העלות הכוללת של הטיפול.
 • חומרים בשימוש: עלות חומרי השתל עשויה להשתנות בהתאם לאיכות ולמותג בשימוש. 

תהליך השתלת שתלים ביזאליים – הסבר מלא

 • ייעוץ ובדיקה: לפני תחילת תהליך ההשתלה, המטופל יעבור ייעוץ ובדיקה אצל רופא השיניים או כירורג הפה על מנת לקבוע אם הוא מועמד מתאים להשתלה בזאלית. רופא השיניים יעריך את בריאות הפה של המטופל, את מבנה עצם הלסת וגורמים נוספים כדי לקבוע אם שתלים בזאליים הם האפשרות הטובה ביותר במקרה זה.
 • תכנון טיפול: לאחר שהוחלט שאכן המטופל מתאים לשתלים בזאליים, רופא השיניים יצור תוכנית טיפול שתפרט את מספר ומיקום השתלים הדרושים. חלק מהרופאים יציעו למטופל הדמייה תלת מימדית להבנת המיקום והתהליך.
 • הרדמה מקומית: לפני תחילת הניתוח, המטופל יקבל הרדמה מקומית באזור בו יונחו השתלים. הרגעה או הרדמה כללית עשויה לשמש עבור מטופלים שחרדים מאוד מההליך.
 • חתך: רופא השיניים יעשה חתך קטן ברקמת החניכיים כדי לחשוף את עצם הלסת הבסיסית.
 • מיקום שתלים: רופא השיניים ימקם את השתלים במקום המיועד להם.
 • סגירה: לאחר שהשתל יושב היטב במקומו, רופא השיניים יסגור את החתך באמצעות תפרים או סוג של צמנט דנטלי.
 • החלמה: לאחר ההשתלה, המטופל יהיה במעקב לזמן קצר על מנת לוודא שאין סיבוכים. תרופות נגד כאבים ואנטיביוטיקה עשויות להירשם כדי לנהל כל אי נוחות ולמנוע זיהום. בדרך כלל מומלץ לחולים להימנע מאכילת מזון קשה או פריך, מעישון ומפעילות גופנית מאומצת למשך מספר ימים, כדי לאפשר לשתל להתמזג כראוי עם העצם.

איך לבחור מרפאת שיניים מומלצת לביצוע טיפול השתלת שתלים בזאליים?

בחירת מרפאת השיניים המתאימה להשתלת שתלים בזאליים יכולה להיות הגורם להצלחת התהליך. בבחירת מרפאה חשוב לקחת בחשבון גורמים כמו הניסיון והכישורים של רופאי השיניים, איכות חומרי השתלים בהם נעשה שימוש, המוניטין של המרפאה וביקורות המטופלים. במרפאת השיניים של ד"ר ממרייב, אנו ידועים במתן טיפול שיניים מקצועי יוצא דופן ושימוש בטכניקות ובטכנולוגיות העדכניות ביותר כדי להבטיח את התוצאות הטובות ביותר האפשריות עבור המטופלים שלנו. ד"ר ממרייב הוא רופא מנוסה, שמתחייב להעניק טיפול ותשומת לב אישית לכל מטופל, לאורך כל שלב בתהליך הטיפול. צרו איתנו קשר עוד היום לקביעת פגישת ייעוץ כדי שתוכלו ללמוד עוד על האופן שבו המרפאה שלנו יכולה לעזור לכם להשיג חיוך יפה ובריא עם שתלים בזאליים.

 

תוכן עניינים
ד"ר מאיר ממרייב
ד"ר מאיר ממרייב

ד"ר מאיר ממרייב הינו בעל תואר דוקטור לרפואת שיניים (DMD) והינו גם המנהל הרפואי של חברת השתלים הדנטליים קורטקס Cortex.
לד"ר מאיר ממרייב יש למעלה מ-25 שנות ניסיון והוא מנהל את המרכז לרפואת שיניים אסתטית ושיקומית בקניו עזריאלי - אור יהודה.
מזה שנים, ד"ר מאיר ממרייב עוסק רבות בתחומי האסתטיקה הדנטלית, לרבות שיקום פה. יש לו ניסיון רב בביצוע של שיקומים מורכבים, והוא מוסמך לבצע טיפולי שיניים בהרדמה כללית.
בכדי להתעדכן בכל החידושים בעולם רפואת השיניים בכלל, והשתלות השיניים בפרט, ד”ר ממרייב מקפיד לעבור השתלמויות מקצועיות בחו”ל.

מידע מקצועי נוסף

טיפול בדלקת חניכיים - תמונה ראשית - ד״ר מאיר טיפול בדלקת חניכיים

טיפול בדלקת חניכיים

דלקת חניכיים עלולה להשפיע באופן משמעותי על חיי היומיום שלנו, בכך שגורמת לנו לאי נוחות וכאב. אי הנוחות מתגברת במיוחד בצחצוח השיניים, בזמן אכילת מאכלים

מידע נוסף »
טיפול בנסיגת חניכיים - תמונה ראשית - ד״ר מאיר טיפול בדלקת חניכיים

טיפול בנסיגת חניכיים

נסיגת חניכיים מתרחשת כאשר רקמת החניכיים התומכת בשיניים נסוגה בהדרגה או עוברת שחיקה. ללא טיפול בנסיגת חניכיים בזמן, שורשי השיניים עשויים להיחשף. חשיפת השורשים מלווה

מידע נוסף »

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​