השתלות שיניים ביום אחד

השתלת שיניים זהו אחד הטיפולים השגרתיים והנפוצים בעולם רפואת השיניים. זהו טיפול שבו מחדיר הרופא שתל דנטלי אל תוך עצם הלסת, שתל שתפקידו להחליף את השן הטבעית שאבדה. בשיטה הקלאסית השתלת השיניים נמשכת מספר חודשים, אך הבשורה החדשנית והמרתקת בתחום השתלות השיניים היא שכיום אפשר לבצע השתלת שיניים ביום אחד.

השתלת שיניים ביום אחד אחד מתבצעת בשיטה הנקראת העמסה מיידית וכאשר הטיפול מתבצע בידי רופא שיניים מיומן ובעל ניסיון, אחוזי ההצלחה של השיטה החדשה לא נופלים מאחוזי ההצלחה של השתלת שיניים בשיטה הקלאסית ועומדים על תשעים ושישה אחוזי הצלחה.

ד"ר מאיר ממרייב, שצבר ניסיון וידע רב בתחום השתלות השיניים, מסביר מה ההבדל בין השתלת שיניים בשיטה קלאסית לבין השתלת שיניים ביום אחד ומהם היתרונות של השיטה החדשה.  

השתלת שיניים ביום אחד – על ההבדלים בין השיטות השונות

השתלת שיניים בשיטה הקלאסית מתבצעת בשני שלבים, שלב ההשתלה ושלב החשיפה.

בשלב ההשתלה יש לחשוף את בסיס העצם שאליה אמור להיות מוחדר השתל, לבצע קדיחה בתוך העצם וליצור חור שאליו מבריגים את השתל.  

בשלב החשיפה מבצעים חשיפה של השתל באמצעות הסרת הרקמות של החניכיים באזור ומחברים אליו כיפת מתכת אשר מכסה על השתל ומאפשרת הגנה על רקמות החניכיים העדינות באזור בתקופת ההחלמה.

בין השלב הראשון לשלב השני יש להמתין כשלושה חודשים עד אשר השתל ייקלט בעצם הלסת. תהליך זה נקרא בשפה המקצועית אוסטאואינטגרציה. בתקופה ההמתנה, רקמות  הלסת צריכות לגדול, להתעבות, לעטוף את השתל ולהטמיע אותו היטב בתוך העצם כדי שהוא יהיה יציב ויוכל לקלוט את השן החדשה.

עם סיום שלב החשיפה ימתין המטופל שבוע כדי לאפשר לאזור להחלים, ולאחר שבוע ייקח הרופא את המידות של המבנה ושל הכתר שיורכב עליו. בתחילה יקבל המטופל כתר זמני, אך לאחר תקופה שבה יוודא הרופא את התאמת הכתר למבנה ולפה יקבל המטופל את הכתר הקבוע.

בהשתלת שיניים ביום אחד מבוצע כל התהליך בביקור אחד במרפאת השיניים בלי להמתין שבועות או חודשים בין שלב לשלב. בשיטה זו כל השלבים, ההשתלה, החשיפה ובניית המבנה והכתר הזמני נעשים באותו היום ובטיפול כירורגי אחד.

כדי להצליח בשיטה זו, חייב הרופא לאבחן את מצב הפה בצורה מדויקת ומפורטת ולקחת בחשבון את כל הפרמטרים הקליניים, כמו סוג המנשך של המטופל, בריאות החניכיים, יכולות הריפוי, איכות העצם ועוד, את הפרמטרים התפקודיים וכמובן גם האסתטיים.

שיטה נוספת של השתלות שיניים ביום אחד היא שיטת "אול און פור", שיטה שפותחה על ידי ד"ר פאולו מאלו מליסבון. בשיטה זו משתיל הרופא בלסת ארבעה שתלים בלבד ועליהם הוא מרכיב גשר בין עשר עד שתיים עשרה שיניים הנראות ומתפקדות כמו השיניים הטבעיות. גם בשיטה זו מגיע המטופל אל מרפאת רופא השיניים כשפיו חסר שיניים ויוצא כעבור מספר שעות עם פה מלא בשיניים יפות ומתפקדות.

השתלת שיניים ביום אחד – בלי לבזבז זמן, בלי אי נוחות ובלי תהליכים כירורגיים מרובים!

השתלת שיניים ביום אחד חוסכת למטופלים תהליך ארוך, מייגע וכואב הנמשך על פני חודשים ארוכים. גם ההחלמה מהתהליך קצרה יותר ועם פחות סיכויים לסיבוכים שונים.

כאשר אין שן המחוברת לעצם הלסת, הגוף מפרש זאת כחוסר צורך בשן ומתחיל בתהליכים של ספיגה ואובדן עצם. כאשר מיד לאחר עקירת השן מוחדר השתל אל עצם הלסת, ריפוי רקמות החניכיים מתבצע בצורה מהירה, השתל נעגן מיד בתוך העצם ונקשר אליה ובכך נמנע התהליך של אובדן העצם.

מטופלים רבים אשר סובלים ממחלות כרוניות כמו חולי לב או אוסטאופורוזיס אינם יכולים לעבור טיפולים כירורגיים ארוכים. השתלת שיניים ביום אחד מאפשרת להם לעבור טיפולי השתלת שיניים וליהנות מאיכות חיים על אף מצבם הבריאותי.

השתלת שיניים ביום אחד חוסכת מהמטופלים מבוכה ואי נעימות בתקופה שבין טיפול לטיפול. בתקופה זו השיניים הטבעיות כבר נעקרו, אך השיניים החדשות עוד לא הושתלו והוא נדרש להישאר ללא שיניים בפה. הודות להשתלת השיניים ביום אחד הביטחון העצמי של המטופל אינו נפגע, הוא יכול להרגיש בנוח כאשר הוא בא בין אנשים, לדבר בצורה ברורה ולאכול בצורה תקינה ורגילה.

השתלת שיניים ביום אחד מתאימה למטופלים הסובלים מרמת חרדה דנטלית גבוהה ולאנשי עסקים וקריירה הרוצים לחסוך זמן יקר. המטופלים הסובלים מרמת חרדה גבוהה חווים את הפחד רק פעם אחת ובאמצעות שיטות מיוחדות אפשר לעזור להם להתגבר על החרדה גם בביקור האחד במרפאת השיניים.

לסיכום, השיטה של השתלת שיניים ביום אחד היא הבשורה החדשה בעולם השתלות השיניים, אחוזי ההצלחה של השיטה גבוהים ואינם נופלים מאחוזי השיטה הקלאסית של השתלת שיניים ביום אחד.

הצלחת השיטה תלויה בתכנון מדויק, בניסיון ובמיומנות של רופא השיניים המבצע את ההשתלה. ד"ר מאיר ממרייב צבר ניסיון רב בתחום, הוא מכיר את כל השיטות של השתלות השיניים, הוא הצליח לעזור לאינספור מטופלים, הוא יצליח לעזור גם לכם!

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​