טיפול השתלת שיניים קדמיות – איך זה עובד?

טיפול השתלת שיניים קדמיות - איך זה עובד ד״ר מאיר ממרייב - תמונה ראשית

כל אחד היה רוצה ליהנות ממראה של שיניים מושלמות, אך למרבה הצער – לא לכולם זה מתאפשר. שיניים הרוסות או אפילו חסרות יכולות להשפיע ברמה ניכרת על הדימוי העצמי שלנו, ואילו מצבים כאלו מביאים איתם לשולחן גם לא מעט בעיות תפקודיות.

לכן הפתרון המתבקש במקרים אלו כמובן יהיה לערוך טיפול השתלת שיניים. אז איך הטיפול הזה עובד, למי הוא יכול להתאים ומה עוד עליכם לדעת בנושא זה? על כך בכתבה הבאה >> 

באנר אודות ד"ר מאיר ממרייב

חשיבות השיניים הקדמיות

לפני שנסביר לכם כיצד טיפול השתלת שיניים קדמיות מתבצע, הרי שעליכם לדעת קודם לכן מדוע מדובר בטיפול כה חשוב. ובכן, כל חלק ממערכת השיניים שלנו הוא חשוב, אך לשיניים הקדמיות יש חשיבות יוצאת דופן. 

מדובר בעצם בשיניים ה"חותכות" שלנו, ולהן יש חשיבות רבה, לא רק מבחינה אסתטית – אלא גם מבחינה פונקציונלית. שיניים קדמיות משמשות אותנו עבור נגיסה במזון וחתיכתו, ובעצם בזכותן אנו מסוגלים ללעוס את האוכל בצורה בה הוא נחתך לחתיכות קטנות יותר על מנת שנוכל לעכל אותו בצורה יותר נוחה ויעילה.

מעבר לכך, שיניים קדמיות משפיעות על הדיבור שלנו, ואנחנו צריכים אותן על מנת להפיק צלילים מסוים, כמו לדוגמא צלילי האות ס' או ז'.

כמובן שיש פה גם עניין אסתטי חשוב לא פחות – שיניים קדמיות הן השיניים הבולטות ביותר, ובהתאם לכך רואים אותן כל הזמן, בייחוד כאשר אנו מחייכים.

טיפול השתלת שן קדמית – מתי נזדקק לו?

טיפול השתלת שיניים הוא טיפול יעיל ובטוח, אותו מבצעים בדרך כלל כאשר יש צורך בהחלפת שן קדמית חסרה (או שיניים קדמיות, תלוי בחומרת המקרה כמובן). הטיפול מתבצע על ידי השתלת בורג טיטניום בתוך עצם הלסת, עליו מותקן כתר דמוי שן

טיפול השתלת שיניים קדמיות יהיה נחוץ במקרים בהם מדובר באובדן שן קדמית, כמו לדוגמא כתוצאה ממחלת העששת, מחלת חניכיים אחרת, פגיעה פיזית או כל סיבה אחרת.

מדובר בפתרון קבוע ויציב, שעוזר להחליף כמעט לגמרי את תפקוד שורש השן, ומקנה פתרון אסתטי ייחודי שמחזיר לכל מי שמבצע אותו את הביטחון לחייך בחופשיות.

טיפול השתלת שן קדמית - מתי נזדקק לו דר מאיר ממרייב

איך זה עובד?

בפועל, מדובר בטיפול מהיר יחסית. שתלים דנטליים באופן כללי הם שתלים המורכבים מברגי טיטניום זעירים, אותם מחדירים ישירות לעצם הלסת. תפקידם לשמש בתור מעין אלטרנטיבה מלאכותית לשורש השן, ואילו הברגים תומכים בכתר השן המלאכותי שתפקידו להחליף את החלק החיצוני של השיניים.

השתלת שיניים קדמיות – איך היא שונה מהשתלת שיניים אחוריות?

אמנם רוב תהליכי ההשתלה די דומים, אך חשוב לציין כי בכל זאת קיימים כמה הבדלים מהותיים בין השתלת שן קדמית לבין השתלת שן אחורית.

קודם כל, חשוב לציין כי כאשר מדובר בהשתלת שיניים קדמיות – יש דגש משמעותי על בחירת שתל עם נראות אסתטית ככל הניתן, זאת מאחר ושיניים קדמיות הן השיניים שפחות או יותר הכי רואים.

לעומת זאת, כאשר מדובר בהשתלת שיניים אחוריות פחות שמים דגש על הפן האסתטי, מכיוון שאלו שיניים פחות בולטות. בנוסף, השתלים הדרושים עבור השתלת שיניים קדמיות יהיו קטנים יותר, מאחר ומדובר בשיניים קטנות יותר בהשוואה לשיניים אחוריות.

כך השיקום מתבצע בפועל

גם כאן לעיתים יהיה צורך בתהליכי שיקום השן. ובכן, תהליכי שיקום השיניים הקדמיות עשויים לכלול שימוש בשיניים תותבות, החלפת כתרים ישנים וכמובן שגם השתלה דנטלית אותה אמורים לבצע באיכות גבוהה.

חשוב מאוד לבחור נכון את שיטת ההשתלה האידיאלית עבור המקרה הספציפי שלכם, כך שנוכל לקבל תוצאה במראה טבעי, שתחזיר לנו את הביטחון העצמי ובעזרתה נוכל ליהנות מתפקוד תקין של חלל הפה.

ולסיכום – האם קיימים סיכונים מיוחדים?

כמו כל הליך רפואי אחר, גם כאן סיבוכים וסיכונים שונים אינם בלתי נמנעים. אמנם, כדי לסבר את האוזן – חשוב להדגיש כי השכיחות של סיבוכים בתהליך השתלת שיניים קדמיות היא נמוכה להפליא, ואילו לרוב מדובר בסיבוכים לא חמורים בכלל שניתן לטפל בהם בקלות יחסית.

עם זאת, כדאי לדעת כי עדיין ייתכנו תופעות לוואי, ובעיקר כאבים אחרי הטיפול – בהם תוכלו לטפל באמצעות משככי כאבים, אותם הרופא המטפל שלכם ירשום עבורכם, בהתאם למידת הצורך כמובן. 

ד"ר מאיר ממרייב והצוות שלו
תוכן עניינים
ד"ר מאיר ממרייב
ד"ר מאיר ממרייב

ד"ר מאיר ממרייב הינו בעל תואר דוקטור לרפואת שיניים (DMD) והינו גם המנהל הרפואי של חברת השתלים הדנטליים קורטקס Cortex.
לד"ר מאיר ממרייב יש למעלה מ-25 שנות ניסיון והוא מנהל את המרכז לרפואת שיניים אסתטית ושיקומית בקניו עזריאלי - אור יהודה.
מזה שנים, ד"ר מאיר ממרייב עוסק רבות בתחומי האסתטיקה הדנטלית, לרבות שיקום פה. יש לו ניסיון רב בביצוע של שיקומים מורכבים, והוא מוסמך לבצע טיפולי שיניים בהרדמה כללית.
בכדי להתעדכן בכל החידושים בעולם רפואת השיניים בכלל, והשתלות השיניים בפרט, ד”ר ממרייב מקפיד לעבור השתלמויות מקצועיות בחו”ל.

מידע מקצועי נוסף

בורג שתל נפל מה לעשות  תמונה ראשית

בורג שתל נפל: מה לעשות?

תכליתו ותפקידיו של בורג שתל לשיניים תכלית בורג שתל לשיניים הוא רכיב חיוני של שתלי שיניים, שמטרתם להחליף שיניים שנשרו או נעקרו.  ברגי השתלים משמשים

מידע נוסף »

השתלת שיניים ללא כאבים

ככל שרפואת השיניים ובמיוחד השתלות השיניים הולכים ומתקדמים, כך השתלת שיניים ללא כאבים הופכת לאפשרות מוחשית. טיפולי השתלות שיניים היו בעבר שם נרדף לאי נוחות

מידע נוסף »
השתלת שיניים ד״ר מאיר ממרייב - תמונה ראשית

השתלת שיניים

נראות השיניים וחלל הפה הם חלק בלתי נפרד מהעניין, אך למרבה הצער – לא כולם נולדו עם הגנטיקה של השיניים המושלמות, בעוד כי חלק מהאנשים

מידע נוסף »

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​