השתלות שיניים

השתלות שיניים - תמונה ראשית - ד״ר מאיר ממרייב

השתלת שיניים זוהי הדרך האידיאלית לשיקום הפה ולהשיב לו את התפקוד ואת המראה האסתטי. השתלות השיניים חוללו מהפכה בעולם רפואת השיניים, זוהי שיטה בטוחה ומוצלחת להחלפת השיניים שאבדו ומייתרת את הצורך להסתובב עם מערכת שיניים תותבות או עם שיקום נייד מסוגים שונים שלעתים מציק, לעתים מגרד או מכאיב וכמעט תמיד גורם לאי נוחות ולמבוכה.

הידעתם? אחוזי ההצלחה של השתלות שיניים כפי שהם מדווחים בספרות הרפואית עומדים על תשעים וחמישה אחוזי הצלחה וישראל נמצאת במקום השלישי בעולם בהשתלות השיניים, כמאה אלף השתלות בשנה.

השתלות השיניים מאפשרות שחזור של שיניים אבודות בכל גיל ובכל מצב, אם איבדתם את השיניים הטבעיות בשל מחלה, בשל תאונה או חבלה או בשל הגיל המתקדם, ד"ר מאיר ממרייב ידע לבחור לכל מטופל את השיטה המתאימה להשתלת השיניים ואת השתלים הדנטליים המתאימים ולשחזר לכל מטופל בהצלחה "שיניים חדשות" במקום השיניים הטבעיות שאבדו.

השתלת שיניים – גם בגיל מבוגר

כל השתלת שיניים היא טיפול מורכב, אך בגיל מתקדם ובמצבים רפואיים שונים, טיפולי ההשתלה נעשים מורכבים ומאתגרים יותר. מחלות רקע האופייניות לבני גיל הזהב עשויות להשפיע על שרידות השתל ולהוביל לכישלון ההשתלה.

בעיות רפואיות כמו מחלות לב, סוכרת, לחץ דם גבוה ודילול עצם אופייניות לבני גיל הזהב והן מפחיתות את היכולת הטבעית של הגוף להחלים אחרי הטיפול הכירורגי ולקלוט בהצלחה את השתל הדנטלי, אך אין פירוש הדבר כי בני גיל הזהב או מטופלים הסובלים ממחלות כרוניות לא יכולים לעבור בהצלחה טיפולי השתלת שיניים.

על רופא השיניים להיות מודע לכך שהמטופל סובל מבעיות ומחלות שונות אשר עלולות לעכב את יכולת הריפוי של הגוף או לפגוע בהצלחת הטמעת השתל בעצם הלסת, להיערך לכך, ולעתים אף לשתף פעולה עם רופא המשפחה של המטופל.

ד"ר מאיר ממרייב מציע למטופלים הסובלים ממחלות רקע לעבור השתלת שיניים בשיטת "אול און פור". בשיטה זו מחדיר הרופא רק ארבעה שתלים לעצם הלסת ועליהם הוא מרכיב גשר דנטלי קבוע בן עשר עד שתיים עשרה שיניים הנראות כשיניים טבעיות ומתפקדות כמוהן.

שיטת אול און 4, מסביר ד"ר ממרייב, חוסכת פרוצדורות כירורגיות רבות וארוכות שאינם מתאימים לחולים כרוניים שאינם יכולים לעמוד בתהליכים טיפוליים ארוכים. השתלת השיניים מתבצעת בטיפול אחד בלבד וחוסכת טיפולים כירורגיים ותופעות לוואי שונות. שיטה זו מתאימה גם לחולי לב, לחולי סוכרת, אוסטיאופורוזיס ומחלות כרוניות נוספות.

השתלת שיניים – חמישה מיתוסים שחשוב להפריך!

אומנם, טיפולי השתלת שיניים הם טיפולים ותיקים ונפוצים, ועל אף זאת עדיין קיימים מספר מיתוסים המתייחסים להשתלת שיניים פנינו אל ד"ר מאיר ממרייב וביקשנו ממנו לאשר או להפריך כמה עובדות.

אי אפשר לדעת האם השתלים בפה ישרדו לטווח של שנים ארוכות – לא נכון!

כיום לאחר כארבעה עשורים של השתלות שיניים צברו רופאי השיניים ניסיון וידע רב בתחום. נתוני הסטטיסטיקה מלמדים על אחוזי הצלחה גבוהים של ההשתלה ועל שרידות השתלים בפה כעשרים שנה ולפעמים אפילו יותר.

אם המחסור בשיניים אינו פוגע בחיוך, לא כדאי לשקם את הפה – לא נכון!

חשוב לשחזר את השיניים שאבדו גם כאשר הן פוגעות בחיוך וגם כאשר הן לא משפיעות על החיוך. כאשר נמנעים משחזור השן שאבדה עלולים להיגרם סיבוכים ונזקים המחמירים עם השנים. הרווח הנוצר בשיניים בשל המחסור בשן שאבדה גורם לתזוזת השיניים שבפה, גורר עמו הפעלה של כוחות לעיסה לא מאוזנים ופוגע במנגנון של השיניים.

נוסף על כך, לאחר שהשן נעקרה מתחיל תהליך של ספיגת העצם, תהליך העלול להביא למצב שבו אי אפשר יהיה לבצע השתלת שיניים ללא טיפול כירורגי מקדים של השתלת עצם.

אין משמעות לבחירה של סוג השתל – לא נכון!

לסוג של השתל ולאיכות שלו יש השפעה משמעותית על הצלחת הקליטה של השתל הדנטלי בעצם הלסת ועל היציבות שלו בפה. השתלים נבדלים אלו מאלו בתקן בקרת האיכות שלהם, מבחינת החומרים שמהם הם מיוצרים, מבחינת הגודל, שטח הפנים והעיצוב. רופא שיניים מקצועי ומיומן ידע לבחור עבורכם את השתל המתאים.

שמירה קפדנית על היגיינת הפה היא המפתח ליציבות השתלים לאורך ימים – נכון מאוד!

שמירה קפדנית על היגיינת הפה ועל בריאות הפה היא המפתח להצלחת כל טיפול שיניים, אך במיוחד בטיפול מורכב כמו השתלות שיניים. נוסף על השמירה על היגיינת הפה יש להקפיד לבקר אצל השיננית אחת לשלושה חודשים עד לחצי שנה ולהגיע למעקב תקופתי אצל רופא השיניים.

השתלים עמידים יותר מאשר השיניים הטבעיות – לא נכון!

מטופלים רבים טועים לחשוב כי השיניים המושתלות הם בעלות עמידות מושלמת, אך זו טעות. ה"שיניים החדשות" עלולות לסבול מעייפות החומר, הן מורכבות מסגסוגת טיטניום וחלקים מכנים כמו ברגים או כתרים העלולים להיסדק או להתרופף עם השנים.

לסיכום – השתלות השיניים הן פתרון מצוין לכל מי שסובל מחוסר שיניים בפה. כדי להצליח בתהליך ההשתלה חשוב לבחור רופא שיניים מיומן ומנוסה בתחום, רופא שידע להמליץ לכל מטופל על שיטת ההשתלה המתאימה, ידע לבחור את השתלים האיכותיים ביותר המתאימים לפה שלכם ולהתמודד בהצלחה עם בעיות גיל ומחלות כרוניות.

תוכן עניינים
ד"ר מאיר ממרייב
ד"ר מאיר ממרייב

ד"ר מאיר ממרייב הינו בעל תואר דוקטור לרפואת שיניים (DMD) והינו גם המנהל הרפואי של חברת השתלים הדנטליים קורטקס Cortex.
לד"ר מאיר ממרייב יש למעלה מ-25 שנות ניסיון והוא מנהל את המרכז לרפואת שיניים אסתטית ושיקומית בקניו עזריאלי - אור יהודה.
מזה שנים, ד"ר מאיר ממרייב עוסק רבות בתחומי האסתטיקה הדנטלית, לרבות שיקום פה. יש לו ניסיון רב בביצוע של שיקומים מורכבים, והוא מוסמך לבצע טיפולי שיניים בהרדמה כללית.
בכדי להתעדכן בכל החידושים בעולם רפואת השיניים בכלל, והשתלות השיניים בפרט, ד”ר ממרייב מקפיד לעבור השתלמויות מקצועיות בחו”ל.

מידע מקצועי נוסף

טיפול בדלקת חניכיים - תמונה ראשית - ד״ר מאיר טיפול בדלקת חניכיים

טיפול בדלקת חניכיים

דלקת חניכיים עלולה להשפיע באופן משמעותי על חיי היומיום שלנו, בכך שגורמת לנו לאי נוחות וכאב. אי הנוחות מתגברת במיוחד בצחצוח השיניים, בזמן אכילת מאכלים

מידע נוסף »
טיפול בנסיגת חניכיים - תמונה ראשית - ד״ר מאיר טיפול בדלקת חניכיים

טיפול בנסיגת חניכיים

נסיגת חניכיים מתרחשת כאשר רקמת החניכיים התומכת בשיניים נסוגה בהדרגה או עוברת שחיקה. ללא טיפול בנסיגת חניכיים בזמן, שורשי השיניים עשויים להיחשף. חשיפת השורשים מלווה

מידע נוסף »

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​