הרמות סינוס

הרמות סינוס – תהליכים לפני ביצוע השתלת שיניים

ככלל, מבוססת פרוצדורת השתלת השיניים על השתלת שתל דנטלי בצורת בורג אל תוך עצם הלסת. במקרים בהם מסת העצם באזור ההשתלה, אינה מספיקה לצורך קיבוע השתלים כנדרש, ניתן לבצע השתלת עצם או הרמת סינוס, שהיא מקרה פרטי של השתלת עצם באזור השיניים הטוחנות של הלסת העליונה. טכנולוגיות הטיפול כיום, מאפשרות להשלים את מהלך הטיפול בצורה מדויקת ובמפגש אחד ויחיד.

מהי הרמת סינוס?

הרמת סינוס היא מקרה פרטי של השתלת עצם, המתאימה להשתלות שיניים בלסת העליונה בלבד. הסינוס הוא למעשה חלל הממוקם באזור שבין חלקה העליון של הלסת העליונה מעל השיניים הטוחנות ועד האף. גם במקרה זה, יכולות מחלות רקע או הגיל עצמו, להוביל לשחיקה במסת העצם של רצפת הסינוס, ולייצר מגבלה דומה ביכולת לקבע את השתלים הדנטליים למקומם. במקרים אלה, ניתן לבצע הליך הנקרא הרמת סינוס, ומשמעותו היא למעשה עיבוי של רצפת הסינוס, שמתפקדת גם כעצם הלסת העליונה אליה יקובעו השתלים.

כיצד מבוצעת הרמת סינוס?

גם בהליך של הרמת סינוס, נדרש לבצע את ההליך המלא של נטילת מסת עצם והשתלתה באזור הנדרש לביצוע השתלת השיניים, ולשם כך קיימות מספר טכניקות, שהחדישה ביותר ביניהן היא שיטת ה-iRaise. טכניקה זו מבוססת על הכנסת שתל דנטלי חלול למקומו, והעברת מסת העצם להשתלה אל האזור הנדרש דרך השתל עצמו. טכנולוגיה זו מאפשרת לנצל את קידוח השתל, הן לטובת מיקום וקיבוע השתל והן לטובת השתלת העצם במקומה, ועל ידי כך מפחיתה מן המורכבות הכירורגית וחוסכת זמן טיפול משמעותי.

הליך הרמת סינוס באמצעות טכנולוגיית iRaise נמשך פחות משלושים דקות, ומאפשר להשלים את המהלך של ביצוע הרמת הסינוס והשתלת השתל הדנטלי בתוך מפגש טיפול אחד. ככלל, הליך הרמת סינוס מתבצע תחת הרדמה מקומית, למעט מקרים ספציפיים בהם נדרשת הרדמה מלאה על פי שיקול הדעת של הרופא המטפל. הליך הרמת הסינוס יכול להתבצע בסינוס אחד או בשני הסינוסים באותו הטיפול.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​