פלטות שקופות ליישור שיניים

פלטות שקופות ליישור שיניים - תמונה ראשית - ד״ר מאיר ממרייב

כל מי שעובר טיפול אורתודנטיה במרפאה המתמחה ברפואת שיניים אסתטית, יודע שברוב המקרים כולם יודעים וכולם רואים. הסמכים על השיניים הם לא משהו שאפשר לפספס. אז האמת שלבני נוער הדבר לא באמת אכפת. אפשר לומר שהם אפילו רואים בזה סוג של תכשיט וקישוט לשיניים. הבעיה מתחילה אצל אלו שלא עשו את יישור השיניים בגיל הטרנדי והם בכל זאת רוצים ליישר את השיניים אך בצורה יותר דיסקרטית. עבורם בדיוק נוצרה השיטה של פלטות שקופות ליישור שיניים. אז מה זה פלטות שקופות לשיניים? למי הטיפול מתאים? איך הוא מתבצע והאם הטיפול כואב? על כך ועוד קראו בהמשך.

פלטות שקופות – הדור הבא של יישור השיניים 

הפלטות השקופות הם למעשה הדור החדש של יישור השיניים. מדובר בסדרה של פלטות אותם מייצרים במעבדה מיוחדת וזאת על פי תוכנית ברורה של האורתודנט בהיצמד כמובן למצב המדויק של השיניים.

את הפלטה מייצרים בהתאמה מלאה למבנה השיניים של המטופל, בשונה מהפלטות או הסמכים בשיטות האחרות שמוצמדות לשיניים שלא נבנות דווקא על פי מבנה השיניים של המטופל.

את הפלטות מחליפים על פי קצב הטיפול כאשר המטרה היא להגיע לפלטה האחרונה שהיא תשמר את המצב שייווצר בסופו של דבר, כלומר של שיניים ישרות!

למעשה מדובר בשיטה מהירה מאוד יחסית לכל שיטה אחרת כאשר ברוב המקרים מדובר יהיה בתהליך שלא יארך יותר מחודשים ספורים בלבד כאשר בסיומם מראה השיניים ישתנה לחלוטין.

תמונה להמחשה פלטה שקופה ליישור שיניים

פנו אל המומחים

חשוב לציין כי שיטה זו היא ייחודית ולא כולם מכירים אותה. חשוב לפנות אל אורתודנט מומחה ובעל שם שיש לו את הניסיון בתחום הספציפי ההז והוא יכול להבטיח טיפול יעיל ותוצאות יעילות.

יתרונות  VS חסרונות פלטות שקופות ליישור שיניים 

היתרונות בשיטה זו –

  • יישור שיניים הנעשה בדיסקרטיות עם פלטות שיניים שקופות בלי שאף אחד יבחין בכך כי מתבצע כאן טיפול ליישור שיניים.
  • יישור שיניים עם פלטות לשיניים שקופות המתבצע תוך תקופה קצרה ממש.
  • יישור שיניים המתבצע בהתאמה מלאה למטופל בלי ניסוי וטעיה.

אולי יעניין אותך: טיפולי שיניים מבלי להרגיש דבר | השתלת שיניים לסט תחתונה

החסרונות בשיטה זו –

  • המטופל חייב לשתף פעולה לכל אורך הטיפול שזה אומר התקנים על השיניים שהוא לא יכול להסיר מעבר לשעתיים במהלך היממה. רק בעת הארוחות.
  • נדרשת משמעת עצמית – הפלטות הללו נשלפות בקלות רבה. שלא כמו הסמכים הצמודים לשיניים. המטופל חייב להיות ממושמע לעצמו ולמהלך הטיפול ולא להסיר את הפלטות גם אם הן מציקות לו.
  • נדרשת היגיינה גבוהה – מדובר בפלטות שמתלבשות באופן מלא על השיניים. בגלל שהן שקופות, כל לכלוך יבלוט מאוד. על כן חייב המטופל לצחצח שיניים לאחר כל ארוחה לפני שירכיב מחדש את הפלטה.
  • מחיר – הטיפול בפלטות שקופות הוא טיפול יקר מאוד יחסית לכל טיפול אורתודנטיה אחר. זאת בגלל העלויות הגבוהות של הכנת הפלטות במעבדה. כמו כן יש לזכור שכרגע הטיפול מהסוג הזה עדיין לא נכלל בסל הבריאות שקופות החולים מציעות.

באילו מצבים  מומלץ על פלטות שקופות לשיניים

אז הבנתם למה זה טוב וגם הבנתם במה זה כרוך ומהם החסרונות של הטיפול. עם זאת, במקרים אשר בהם אתם אכן רוצים ליהנות מיישור שיניים מהיר שייעשה בהתאמה מלאה למצב השיניים שלכם או שאתם כבר 'גדולים' ומשום מה רק עכשיו נזכרתם בשיניים שלכם שצריכים יישור, הטיפול באמצעות הפלטות השקופות עשויות לתת לכם את המענה המושלם.

אנשים שכבר התנסו בטיפול מעידים על תוצאות מושלמות ממש תוך חצי שנה או מעט יותר. אז נכון שזה יקר ונכון שצריך כאן משמעת עצמית גבוהה אך התוצאות בהחלט משתלמות.

תוכן עניינים
ד"ר מאיר ממרייב
ד"ר מאיר ממרייב

ד"ר מאיר ממרייב הינו בעל תואר דוקטור לרפואת שיניים (DMD) והינו גם המנהל הרפואי של חברת השתלים הדנטליים קורטקס Cortex.
לד"ר מאיר ממרייב יש למעלה מ-25 שנות ניסיון והוא מנהל את המרכז לרפואת שיניים אסתטית ושיקומית בקניו עזריאלי - אור יהודה.
מזה שנים, ד"ר מאיר ממרייב עוסק רבות בתחומי האסתטיקה הדנטלית, לרבות שיקום פה. יש לו ניסיון רב בביצוע של שיקומים מורכבים, והוא מוסמך לבצע טיפולי שיניים בהרדמה כללית.
בכדי להתעדכן בכל החידושים בעולם רפואת השיניים בכלל, והשתלות השיניים בפרט, ד”ר ממרייב מקפיד לעבור השתלמויות מקצועיות בחו”ל.

מידע מקצועי נוסף

טיפול בדלקת חניכיים - תמונה ראשית - ד״ר מאיר טיפול בדלקת חניכיים

טיפול בדלקת חניכיים

דלקת חניכיים עלולה להשפיע באופן משמעותי על חיי היומיום שלנו, בכך שגורמת לנו לאי נוחות וכאב. אי הנוחות מתגברת במיוחד בצחצוח השיניים, בזמן אכילת מאכלים

מידע נוסף »
טיפול בנסיגת חניכיים - תמונה ראשית - ד״ר מאיר טיפול בדלקת חניכיים

טיפול בנסיגת חניכיים

נסיגת חניכיים מתרחשת כאשר רקמת החניכיים התומכת בשיניים נסוגה בהדרגה או עוברת שחיקה. ללא טיפול בנסיגת חניכיים בזמן, שורשי השיניים עשויים להיחשף. חשיפת השורשים מלווה

מידע נוסף »

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​