השתלת שיניים בשיטת אול און פור

שיטת אול און פור היא שיטה חדשה ופופולארית מאוד להשתלת שיניים. בשיטה זו מחדיר הרופא אל עצמות הלסת ארבעה שתלים המהווים בסיס להתקנת גשר קבוע בן עשר עד שתיים עשרה שיניים מתוך חלוקת עומס אופטימאלית וללא פגיעה בעצמות הלסת.

שיטת אול און פור גרמה למהפכה בענף השתלת השיניים. אם בעבר נמשכה ההשתלה על פני מספר חודשים ודרשה מספר גדול של ביקורים במרפאת רופא השיניים, בשיטה זו יכול המטופל להיכנס בבוקר אל מרפאת השיניים כשפיו חסר שיניים ולצאת כעבור מספר שעות עם פה מלא בשיניים יפות ומתפקדות.

השתלת שיניים בשיטת אול און 4 – מה המיוחד בשיטה החדשה?

 בעבר השתלת השיניים התבצעו לאורך תקופה ארוכה של מספר שבועות ולעתים גם חודשים. ההנחה הטיפולית גרסה שביצוע ההשתלה צריך להיעשות במספר שלבים עם המתנה בין שלב לשלב כדי לאפשר לגוף להתאושש מהטראומה הכירורגית שהוא חווה ולאזור שבו בוצע הטיפול בפה להחלים.

 הבעיה הייתה שלאורך כל התקופה מהרגע של עקירת השיניים ועד להתקנת הכתרים על השתלים נדרש המטופל להיעזר בפתרונות זמניים, פתרונות שלעתים קרובות פגעו באיכות החיים של המטופל.

שיטת אול און פור, לעומת שיטות ההשתלה הקלאסיות, מאפשרות למטופל לעבור את כל תהליך ההשתלה בטיפול אחד. בתוך מספר שעות יכול רופא השיניים לעגן ארבעה שתלים בלסת, לחבר אליהם גשר ולהרכיב עליו את הכתרים המהווים את השיניים החדשות.

שיטת אול און פור פותחה על ידי ד"ר פאלו מאלו מליסבון. ד"ר פאלו מאלו שהיה רופא שיניים עקב אחרי מטופליו ושם לב כי עיקר העומס לאחר השתלת שיניים מתחלק בין ארבעה שתלים, שני שתלים בקדמת הפה ושני שתלים בחלק האחורי של הפה.

על סמך תוצאות המעקב פיתח דוקטור מאלו את השיטה הייחודית שבה הוא מחדיר אל עצם הלסת הקדמית שני שתלים בזווית ישרה ושני שתלים בחלק האחורי של הפה בזווית של ארבעים וחמש מעלות . צורה זו  של החדרת השתלים מאפשרת תמיכה חזקה ויציבה לגשר שיניים המותקן על גבי השתלים, גשר בן עשר עד שתיים עשרה שיניים הנראות כמו השיניים הטבעיות ומתפקדות כמותן.

למי השיטה מתאימה?

 שיטת אול און פור מתאימה למטופלים הסובלים ממחסור בעצם הלסת ולא יכולים לעבור השתלת שיניים קלאסית. עד לפיתוח השיטה החדשה, מטופלים חסרי צפיפות עצם לא יכלו לעבור טיפולי השתלה מאחר ועצם הלסת שלהם לא הייתה מספיק חזקה כדי לעגן בתוכה את השתל ביציבות.

 כדי להתגבר על הבעיה נדרשו המטופלים חסרי עצם הלסת לעבור טיפולים כירורגיים מקדימים כמו השתלת עצם, טיפולים שייקרו מאוד את תהליך ההשתלה וגרמו סבל רב, כאבים ותופעות לוואי שונות.

 שיטת אול און 4 מייתרת את הצורך בטיפול הכירורגי המקדים של השתלת עצם מאחר והשתלים מוחדרים אל הלסת במקומות שבהם, בדרך כלל אין מחסור בעצם הלסת.

שיטה זו מתאימה גם לחולי לב, למטופלים הסובלים ממחלת הסוכרת, ממחלת אוסטיאופורוזיס או מחלות כרוניות אחרות שלא יכלו בעבר לעבור טיפולי השתלות שיניים.

שיטת אול און פור מתאימה לכל מי שמעוניין לעבור את תהליך השתלות השיניים במהירות, בלי להמתין תקופה ארוכה בין שלב לשלב ולחכות עד אשר השתלים יתאחדו עם עצם הלסת ואפשר יהיה לבנות עליהם את הכתרים.

 

השתלת שיניים בשיטת אול און פור – שיטה מהפכנית שכבשה בסערה את העולם

כמו הרבה דברים חדשים גם השתלת שיניים בשיטת אול און פור הרימה הרבה גבות בין קהילת רופאי השיניים, אך כבר כעבור מספר שנים המציאות לימדה כי השתלת השיניים בשיטה זו מוצלחת לא פחות משיטת ההשתלות הקלאסית, שיטה עם יתרונות רבים ועם אחוזי ההצלחה גבוהים, תשעים ושבעה אחוזי הצלחה.

 שיעורי ההצלחה הגבוהים הביאו לכך שמרפאות שיניים רבות בעולם וגם בישראל אימצו את השיטה ורואים בה את אחת מהשיטות המרכזיות והמוצלחות להשתלת שיניים המתאימה כמעט לכל אחד בכל גיל ובכל מצב.

בשיטת אול און פור אין צורך בפירוק אגרסיבי כאשר נוצרות בעיות כמו למשל, זיהום, דלקות ועוד. בשיטות האחרות כדי לפרק את הכתרים יש צורך להכות בחוזקה על הכתר המודבק כדי להוציא אותו ולעתים אף לחתוך אותו. בשיטת אול און 4 המערכת אינה מודבקת, אלא מוברגת, ולכן קל מאוד לפרק אותה בעת הצורך.

לסיכום, שיטת אול און פור היא שיטה חדשנית להשתלת שיניים המהווה אלטרנטיבה לתהליך ארוך ויקר של שיקום הפה. בשיטה זו אין צורך לטפל בכל שן בנפרד, לעבור טיפולים דנטליים רבים ולבזבז זמן יקר. ביום אחד תוכלו להגיע אל מרפאת השיניים של ד"ר מאיר ממרייב וליהנות משניים חדשות ויפות שישרתו אתכם בהצלחה במשך שנים רבות.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​